Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 lutego 2019, 16:25

autor: Lazlo

Konsole Xbox Lockhart i Xbox Anaconda na targach E3 2019?

Najświeższe doniesienia sugerują, że nowe konsole Xbox, nazywane roboczo Lockhart i Anaconda, mają zostać oficjalnie zaprezentowane podczas tegorocznych targów E3. Wraz z nową generacją sprzętu spodziewana jest także premiera gry Halo Infinite. Jak na razie brak jednak potwierdzenia tych informacji ze strony Microsoftu.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Ciekawe, jak będzie wyglądała nowa generacja konsol od Microsoftu. - Nowe konsole Xbox zobaczymy na E3 2019? - wiadomość - 2019-02-22
Ciekawe, jak będzie wyglądała nowa generacja konsol od Microsoftu.

Wygląda na to, że podczas nadchodzących targów E3 2019 doczekamy się oficjalnej zapowiedzi nowej generacji konsol Xbox. Tak przynajmniej sugerują najnowsze informacje zdobyte przez francuski portal JeuxVideo, który potwierdza przy okazji, że przecieki dotyczące parametrów nowych konsol nazwanych roboczo Lockhart i Anaconda opublikowane pod koniec stycznia mają być bliskie tym ostatecznym.

Dwa światy

Xbox Lockhart ma być tańszą i słabszą wersją konsoli. Będzie ona umożliwiała granie w rozdzielczości 1080p, a uruchamianie bardziej wymagających gier będzie wymagało skorzystania z usługi streamingowej. Nie uświadczymy w niej także napędu optycznego, zatem jedynym sposobem na instalację gier będzie ich pobranie z Internetu.

Druga z konsol – Anaconda ma pozwolić na zdecydowanie więcej. Dzięki dużo mocniejszemu układowi graficznemu oraz większej ilości pamięci operacyjnej pozwoli na grę w rozdzielczości 4K. Będzie także wyposażona w napęd optyczny. Nikt nie potwierdza natomiast tego czy, konsole będą obsługiwały technologię ray tracingu.

Poniżej przedstawiamy spodziewane parametry nowych Xboksów.

Xbox Lockhart:

  • CPU: Niestandardowy (8 rdzeni, 16 wątków, architektura Zen 2)
  • GPU: Niestandardowy (wydajność powyżej 4 teraflopów, architektura Navi)
  • RAM: 12GB (GDDR6)
  • Pamięć danych: 1TB NVMe SSD
  • Cena: ok. 1200zł

Xbox Anaconda:

  • CPU: Niestandardowy (8 rdzeni, 16 wątków, architektura Zen 2)
  • GPU: Niestandardowy (wydajność powyżej 12 teraflopów, architektura Navi)
  • RAM: 16GB (GDDR6)
  • Pamięć danych: 1TB NVMe SSD
  • Cena: ok 2400zł

Niezbyt imponujące parametry Xboksa Lockhart mogą wydawać się nieco podejrzane, jednak pamiętajmy, że nie zostały one jeszcze oficjalnie potwierdzone. Informacje, do których dotarł francuski portal sugerują także, że przy okazji premiery nowej generacji konsol od Microsoftu, która miałaby nastąpić pod koniec 2020 roku, wydane zostanie także Halo Infinite. Czekamy zatem na czerwcowe targi E3, które pod nieobecność Sony mogą być polem do popisu dla amerykańskiego giganta.