Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 20 października 2016, 16:36

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Nowa konsola Nintendo Switch zapowiedziana!

Firma Nintendo zapowiedziała konsolę Nintendo Switch, łączącą elementy sprzętu stacjonarnego z handheldem. Premiera urządzenia odbędzie się w marcu 2017 roku.

Firma Nintendo zapowiedziała swoją nową konsolę, którą wcześniej znaliśmy jako Nintendo NX. Gadżet tak naprawdę nazywa się Nintendo Switch (premiera w marcu 2017 roku) i zgodnie z wcześniejszymi plotkami, łączy cechy urządzenia stacjonarnego z handheldem. Sprzęt na pierwszy rzut oka jest… dość dziwny. Urządzenie składa się bowiem ze stacji dokującej, do której wkładamy konsolę-ekran. W takim zestawieniu działa jak zwykła „stacjonarka”. W tym momencie do akcji wkracza jednak Joy-Con – niecodzienny, rozkładany pad (mogą z niego korzystać dwie osoby naraz), którego dwa elementy przyczepiamy do ekranu w stacji dokującej i w ten sposób otrzymujemy przenośnego handhelda. Mało tego, ekran możemy postawić w dowolnym miejscu, odpiąć kontroler(y) i bawić się jak na tablecie z podłączonym padem. By lepiej zrozumieć zasadę działania Nintendo Switch najlepiej będzie, gdy obejrzycie poniższy zwiastun.

Nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów technicznych sprzętu, gdyż ujawniono jedynie, że konsola napędzana będzie przez specjalny układ Tegra od firmy Nvidia, z GPU opartym na tej samej architekturze, co karty grafiki GeForce. Ponadto sprzęt wykorzysta dedykowany software z odświeżonym silnikiem fizyki oraz „zaawansowanymi bibliotekami i narzędziami”. Dodatkowo Nvidia przygotowała unikalne API, pozwalające w pełni wykorzystać możliwości urządzenia. W okolicach 0:53 sek. widać także, że gadżet korzystać będzie z kartridżów / kart pamięci, jako nośnika dla gier. Warto jeszcze wspomnieć, że Switch współpracować ma też z kontrolerem Nintendo Switch Pro Controller, czyli bardziej tradycyjnym padem.

Wiemy też, jakie firmy znalazły się wśród partnerów Nintendo. Nintendo Switch doczeka się gier od większości najważniejszych deweloperów i wydawców, takich jak Activision, Electronic Arts, Ubisoft, From Software, Sega, Capcom czy Bethesda.

Obecnie to właściwie wszystko, co wiemy, ale zaktualizujemy newsa, kiedy tylko pojawi się więcej szczegółów.

Największe firmy w branży będą tworzyć gry dla Nintendo Switch. - Nowa konsola Nintendo Switch zapowiedziana! - wiadomość - 2016-10-21
Największe firmy w branży będą tworzyć gry dla Nintendo Switch.
Nintendo Switch w całej okazałości. - Nowa konsola Nintendo Switch zapowiedziana! - wiadomość - 2016-10-21
Nintendo Switch w całej okazałości.
Nowa konsola Nintendo Switch zapowiedziana! - ilustracja #4
Nowa konsola Nintendo Switch zapowiedziana! - ilustracja #5
Nowa konsola Nintendo Switch zapowiedziana! - ilustracja #6
Nowa konsola Nintendo Switch zapowiedziana! - ilustracja #7