Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 12 stycznia 2020, 09:30

autor: Serek

Nintendo Switch z kontrolerem konsoli GameCube - imponujący projekt fana

Popularny youtuber stworzył unikalne Joy-Cony do Nintendo Switch, które wyglądają identycznie jak kontroler konsoli GameCube. Co więcej, są one w pełni funkcjonalne i działają zarówno podłączone do konsoli, jak i bezprzewodowo.

Finalny efekt pracy modera jest imponujący. - Nintendo Switch z kontrolerem konsoli GameCube - imponujący projekt fana - wiadomość - 2020-01-12
Finalny efekt pracy modera jest imponujący.

Jeśli jesteście miłośnikami konsol Nintendo, to powinniście zainteresować się tym tematem. Popularny youtuber, Shank Mods, stworzył Joy-Cony do Nintendo Switch, inspirowane kontrolerem konsoli GameCube. Projekt wygląda naprawdę imponująco i przede wszystkim działa. Twórca pochwalił się swoim dziełem na kanale i w zaledwie dwa dni od publikacji udało mu się zgromadzić prawie 100 tysięcy wyświetleń. Poniżej możecie zapoznać się z procesem tworzenia kontrolerów, a także zobaczyć efekt końcowy.

Twórca przyznaje, że film dokumentuje długi i wyczerpujący okres pracy i planowania wyglądu oraz funkcji urządzenia. Najbardziej imponujące wydaje się to, że Joy-Cony rzeczywiście są w pełni funkcjonalne i działają zarówno podłączone do konsoli, jak i osobno - bezprzewodowo. Aby rozpocząć pracę nad projektem, Shank Mods rozebrał na części oryginalne kontrolery Switcha i zabrał z nich wszystkie niezbędne komponenty. Następnie zrobił to samo z padem od konsoli GameCube (i kilkoma innymi padami). Po kilku miesiącach prób i błędów udało mu się stworzyć unikatowe Joy-Cony. Warto dodać, że sprawę bardzo ułatwiło użycie drukarki 3D.

No dobrze, to ile w takim razie to cacko kosztuje? Nic, bo nie jest na sprzedaż. I to właściwie najbardziej przykra wiadomość. Chociaż zawsze możecie spróbować swoich sił i postępować zgodnie z instrukcjami twórcy, a może stworzycie własny kontroler. Musicie tylko mieć lutownicę, okablowanie, umiejętności malarskie, kilka padów i drukarkę 3D. Możecie także zdecydować się na kupno mniej „wypasionej” i spersonalizowanej wersji, czyli kontrolera GameCube dedykowanego Nintendo Switch. Znajdziecie go na oficjalnej stronie producenta.

  1. Oficjalna strona internetowa Nintendo Switch