Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 stycznia 2018, 11:07

autor: Góral

Nintendo Labo, czyli kartonowe gadżety do Switcha

Firma Nintendo zapowiedziała linię gadżetów Nintendo Labo. Będą to kartonowe akcesoria do samodzielnego montażu, wykorzystywane do zabawy z konsolą Switch.

Nintendo Labo z pewnością spodoba się młodszym graczom. - Nintendo Labo, czyli kartonowe gadżety do Switcha - wiadomość - 2018-01-18
Nintendo Labo z pewnością spodoba się młodszym graczom.

O tym, że Nintendo podąża własnymi ścieżkami wiadomo nie od dziś. Firma nie angażuje się w wyścigi na teraflopsy, 4K i wirtualną rzeczywistość. Zamiast tego postawiła na Switcha, czyli handhelda z elementami konsoli stacjonarnej. Projekt wypalił i sprzęt sprzedaje się jak szalony. Nie jest to jedyny nowatorski pomysł, który zrodził się w głowach inżynierów japońskiego giganta. Nintendo zapowiedziało bowiem, że będzie sprzedawać… makulaturę.

Nintendo Labo w skrócie:
  • kartonowe gadżety do konsoli Nintendo Switch;
  • będzie można np. zbudować pianino, a później na nim grać w dołączanej do zestawu aplikacji;
  • premiera pierwszych zestawów odbędzie się 20 kwietnia.

Nintendo Labo, bo tak zwie się nowa inicjatywa, to dodatkowe akcesoria do Switcha, które sprzedawane będą w formie kartonowych zabawek do samodzielnego montażu. W zależności od wybranego zestawu, będziemy mogli np. zrobić wędkę, kierownicę do motocykla, pianino, a nawet robota. Do skonstruowanych gadżetów włożymy konsolę i rozpoczniemy zabawę. Do sprzedawanych zestawów dołączane będą specjalne aplikacje pozwalające np. łowić ryby, jeździć zdalnie sterowanymi samochodzikami czy kierować mechem.

Kartonowe przedmioty wbrew pozorom mają sporo zalet. Są proste w montażu (oczywiście do wszystkiego dołączane będą instrukcje), co już samo w sobie może być świetną zabawą. Będzie można je dowolnie przyozdabiać, naklejając rozmaite rzeczy czy rysując po nich. W razie uszkodzenia skleimy je taśmą, choć Nintendo ma też oferować zamienniki.

Sprzęt zadebiutuje 20 kwietnia i na starcie dostępny będzie w dwóch zestawach. Pierwszy wyceniono na 69,99 dolarów (około 239 zł – nie znamy jeszcze europejskich cen). W pakiecie znajdzie się pięć projektów: dwa zdalnie sterowane pojazdy, wędka, kierownica, domek i pianino. Drugi, kosztujący 79,99 dolarów (około 273 zł), zaoferuje „strój” robota.

Choć cena wydaje się nieco za wysoka – w końcu mówimy o kartonowych zabawkach – pomysł zapewne okaże się sukcesem i niejednemu dzieciakowi dostarczy masy frajdy.

Robochłop.
Robochłop.