Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2018, 11:20

autor: MiqT

World of Tanks – dziś startują testy publiczne aktualizacji 0.9.22

18 stycznia na serwerach testowych World of Tanks pojawi się ostatnia aktualizacja przed wersją 1.0, tym razem okraszona numerem 0.9.22. Nowy patch to przede wszystkim zmiany w drzewku radzieckim. Jeżeli testy publiczne odbędą się bez problemów, łata 0.9.22 zawita na serwery WoT w połowie lutego.

Zmiany w gałęzi czołgów średnich

Czy Object 705A zdetronizuje czołg IS-7? - World of Tanks – dziś startują testy publiczne aktualizacji 0.9.22 - wiadomość - 2018-01-19
Czy Object 705A zdetronizuje czołg IS-7?

Na serwerach testowych gry World of Tanks pojawiła się pierwsza tura patcha 0.9.22. Najnowszy update skupia się przede wszystkim na zmianach w drzewku czołgów radzieckich, gdzie deweloperzy wzięli pod lupę linie czołgów średnich, ciężkich oraz niszczycieli czołgów. Ta pierwsza zyskała zupełnie nowy pojazd X tieru Object 430U, który zastąpił obecną „dziesiątkę” Object 430. Ten z kolei przeszedł o tier niżej i razem z 430U stworzył osobną minigałąź dobrze opancerzonych czołgów średnich o dużych uszkodzeniach. Osobną odnogę przydzielono natomiast czołgom średnim z wieżami umiejscowionymi z tyłu (Object 416 oraz Object 430 Variant II), które pozostały na VIII i IX poziomie. Topowego czołgu tej linii studio Wargaming.net jeszcze nie ujawniło. Wspomniane roszady mają na celu ujednolicić obie linie i sprawić, żeby eksploracja każdej z odnóg była spójna i wieńczona odpowiednim pojazdem.

Nowe twarde czołgi ciężkie

Niewielkie zmiany przeszła również gałąź czołgów ciężkich. Głównym zamysłem twórców gry było dodanie linii pojazdów, które wyróżniałyby się od pozostałych czołgów ciężkich tej nacji. Wybór padł na niestandardowy sposób montowania wieży z tyłu pojazdu. Podczas testów 0.9.22 gracze mają możliwość wypróbować trzy zupełnie nowe czołgi: IS-M (poziom VIII), Object 705 (poziom IX) i Object 705A (poziom X). Maszyny te posiadają typowe dla swojej nacji uszkodzenia podstawowe, częściowo zrównoważone gorszymi parametrami celowania. Dodatkowo lubiany przez graczy T-10 (tier IX) został przesunięty do osobnej linii czołgów ciężkich, zaś jego miejsce zastąpił Object 257.

Object 263 zdetronizowany

Object 268 Variant 4 ma godnie zastąpić Object 263. - World of Tanks – dziś startują testy publiczne aktualizacji 0.9.22 - wiadomość - 2018-01-19
Object 268 Variant 4 ma godnie zastąpić Object 263.

Największą niewiadomą dla graczy są plany dotyczące linii niszczycieli czołgów idącej do Objectu 263. Deweloperzy wstępnie zdecydowali się przesunąć wspomniany pojazd na poziom IX, dając w zamian Object 268 Variant 4, który charakteryzuje się bardzo dobrą prędkością i pancerzem. Największą zaletą nowej „dziesiątki” jest to, że Variant 4 może zostać wyposażony w działo o kalibrze większym niż 130 mm oraz nie ma problemów z otwartym włazem. Niestety zmiany te nie spodobały się społeczności gry, co zmusiło studio Wargaming do przemyślenia swojej decyzji. Ostatecznie deweloperzy postawili na swoim, delikatnie tylko rebalansując nową „dyszkę”, jaką zostanie Variant 4. Przy okazji z drzewka zniknęło SU-122-54, które okazało się nie pasować do koncepcji wspomnianej gałęzi niszczycieli czołgów.

Ulepszony system doboru graczy i zmiany w Bitwach Rankingowych

Oprócz zmian w drzewku czołgów radzieckich deweloperzy skupili się również na kilku innych, równie ważnych aspektach gry. Przede wszystkim do testów oddano poprawiony system doboru graczy do bitew losowych (matchmaking). Według zapewnień twórców nowy algorytm ma zniwelować powtarzalne dobieranie trybów podczas sesji. Dodatkowo poprawiono system zmian w wyglądzie pojazdów. Wraz z nową łatą główne opcje personalizacji naszych maszyn mają być bardziej widoczne i intuicyjne dla użytkowników. Warto również wspomnieć o Bitwach Rankingowych, gdzie zmianom uległy czas trwania jednego sezonu, liczba możliwych do zdobycia rang (z 5 do 15) oraz warunki otrzymania szewronów.

Jeżeli jesteście ciekawi, co jeszcze planują dodać twórcy gry w łacie 0.9.22, zapraszamy pod ten link, gdzie możecie ściągnąć serwer testowy, który ożyje zapewne w godzinach wieczornych.

Update: Z przyczyn technicznych data uruchomienia serwerów testowych została przesunięta na piątek (19.01.2017) na godzinę 16:00 czasu moskiewskiego.