Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 czerwca 2020, 14:40

autor: Smoczy

Najdziwniejsza funkcja smartfona? Mierzenie temperatury

Firma Honor zaprezentowała model Pro swojego nadchodzącego smartfona Honor Play 4. Urządzenie oprócz standardowych funkcji będzie mogło zmierzyć temperaturę.

Najdziwniejsza funkcja smartfona? Mierzenie temperatury - ilustracja #1
W obecnej sytuacji na świecie kieszonkowy pomiar temperatury to świetna funkcja.

Honor, marka należąca do Huawei, zaprezentował swoje nowe urządzenia z serii Honor Play 4. Najciekawszym z modeli jest Honor Play 4 Pro, który posiada wbudowany miernik temperatury.

Na łamach serwisu społecznościowego Weibo twórcy smartfona zamieścili materiały promocyjne dotyczące ich nowego produktu. Możemy zobaczyć, że po przyłożeniu smartfona do czoła czy nadgarstka na ekranie wyświetli nam się pomiar temperatury. Funkcji możemy również używać w wypadku przedmiotów, oczywiście jeśli ich temperatura nie jest niebezpieczna dla urządzenia.

Kluczową kwestią w tym wypadku jest dokładność pomiaru. Firma twierdzi, że smartfon może zmierzyć temperaturę w zakresie od -20°C do 100°C. Wyświetlana jest ona w dokładności do części dziesiętnych stopnia. Sensory oparte na podczerwieni są mniej precyzyjne niż standardowe termometry, jednak w dobrze wykonanym urządzeniu, które w głównej mierze ma służyć do odczytu temperatury ciała, różnica ta nie będzie znacząca.

Najdziwniejsza funkcja smartfona? Mierzenie temperatury - ilustracja #2
Czy ciekawa funkcja może być znaczącym czynnikiem przy wybraniu nowego smartfona?

Honor Play 4 poza ciekawym rozwiązaniem w postaci czujnika temperatury IR, zaoferuje nam również dwa aparaty (Sony IMX600 40 MP, oraz 3-krotny optyczny zoom 8 MP). Urządzenie ma działać na procesorze Kirin 990 i mieć na pokładzie 8 GB pamięci. Wspierać będzie również 5G. Wersja z sensorem kosztować będzie 2999 CNY (około 1660 złotych), natomiast ten sam wariant bez sensora 2899 CNY (około 1600 złotych).

Są to jedyne dostępne informacje związane z tym narzędziem. Smartfon przeznaczony jest na rynek chiński, więc nie ma pewności, że pojawi się w oryginalnej lub zmodyfikowanej formie w innych regionach. Pozostaje nam jedynie czekać na więcej informacji ze strony firmy Honor.