Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 28 lutego 2019, 18:33

Motorola szykuje własny składany smartfon

Tworzenie składanych smartfonów to jeden z najważniejszych trendów ostatnich tygodni w branży mobilnej. Nad kolejnym sprzętem tego typu pracuje również Motorola.

Motorola szykuje własny składany smartfon - ilustracja #1

Składane smartfony to koncept, który w trakcie kończących się targów MWC 2019 znacząco przybrał na sile. Swoje sprzęty bazujące na tym rozwiązaniu zaprezentowały takie firmy, jak Samsung czy Huawei i wiele wskazuje na to, że do podobnego kroku szykują się także inni producenci. Dziś swoje plany skonkretyzowała Motorola.

O zamiarach tego koncernu dotyczących smartfona ze składanym ekranem słyszeliśmy już kilka miesięcy temu – wtedy też w sieci pojawił się patent przedstawiający wczesny projekt takiego modelu. Teraz wiceprezydent Motoroli, Dan Dery, potwierdził, że prace nad tym urządzeniem są w zaawansowanej fazie. Co ciekawe, Dery stwierdził, że nie jest powiedziane, iż sprzęt trafi na rynek znacznie później od rynkowych konkurentów. W obliczu takich informacji można więc oczekiwać, że składany smartfon Motoroli pojawi się na rynku jeszcze latem, w okolicach premiery Huawei Mate X, planowanej na połowę tego roku.

Wszystko wskazuje na to, że będzie to urządzenie oparte na klasycznym mechanizmie, z dużym ekranem składanym do środka. Co ciekawe, Motorola nie zamierza umieszczać dodatkowego wyświetlacza na zewnętrznej stronie smartfona – jak przekonuje wiceprezydent tego koncernu, takie rozwiązanie to spore ryzyko uszkodzenia panelu, np. kładąc go na blacie czy innych szorstkich powierzchniach. Przedstawiciel firmy stwierdził także, że projektanci poważnie rozważali mechanizm oparty na podwójnym zawiasie – jak jednak okazało się w trakcie prac nad tym modelem, byłoby to rozwiązanie pozwalające stworzyć urządzenie na kształt tabletu, w czym Motorola zwyczajnie czuje się niepewnie, bowiem od dawna nie posiada w swoim portfolio takiego sprzętu.

Pozostaje czekać na pierwsze konkrety na temat wyglądu oraz specyfikacji technicznej składanego smartfona od Motoroli – takie informacje powinny się pojawić w ciągu kilku tygodni.