Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 27 lipca 2020, 10:59

autor: mikos

Minecraft - PC z Windows XP i Doomem odtworzony w grze

Mod do Minecrafta pozwala zbudować w grze działający komputer, na którym można zainstalować Windowsa i grać w Doom.

Minecraft - PC z Windows XP i Doomem odtworzony w grze - ilustracja #1
Po Doomie na lodówkach i kalkulatorach czas na Minecrafta! Reddit - uDrunkMate.

Doom, to tytuł legendarny, lata mijają, na rynek trafiają kolejne odsłony kultowej serii, a oryginalna wersja jest uruchamiana na… właściwie wszystkim. Doom trafił na kalkulatory, drukarki czy termostaty. Minecraft z kolei jest uznawany za grę, w której przy odrobinie kreatywności (i z pomocą paru modów) możemy zrobić co tylko nam się podoba. Nie powinien was zatem zdziwić fakt, że niedawno użytkownikowi Reddita o nicku uDrunkMate udało się uruchomić w produkcji Microsoftu system operacyjny Windows XP oraz grę Doom.

Żeby można było cieszyć się pamiętnym FPS-em wewnątrz Minecrafta trzeba zainstalować moda o nazwie VM Computers, który pozwala zamawiać części potrzebne do budowy komputera z satelity krążącego wokół klockowatego świata gry. Dodatek korzysta z VirtualBoxa – narzędzia do tworzenia wirtualnych maszyn, więc instalacja Windowsa XP przebiega tak jak w normalnej wersji programu. Po umieszczeniu w grze bloku o nazwie „PC” dalej po prostu tworzymy wirtualny dysk twardy i instalujemy na nim system operacyjny z pliku ISO, a następnie wewnątrz niego uruchamiamy Dooma.

Prawdopodobnie Windows XP i Doom to dopiero początek zabawy z wirtualnymi maszynami, bo inne systemy operacyjne też można z lepszym lub gorszym skutkiem zainstalować za pomocą moda. Czekamy na Minecrafta w Minecrafcie, a także na odpowiedź na odwieczne pytanie – czy pójdzie na tym Crysis?