Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 16 lipca 2019, 11:32

autor: XxX

Microsoft Word zainstalowany na miliardzie urządzeń z Androidem

Mobilna wersja programu Microsoft Word, przeznaczona na urządzenia z Androidem, osiągnęła kolejny kamień milowy. Aplikacja przekroczyła niedawno próg miliarda instalacji.

Microsoft Word zainstalowany na miliardzie urządzeń z Androidem - ilustracja #1

Microsoft Word bije kolejne rekordy popularności. Nieco ponad rok temu aplikacja mogła pochwalić się przekroczeniem progu 500 mln użytkowników na Androidzie, a teraz Android Policy informuje o kolejnym kamieniu milowym w historii programu. Microsoft Word zainstalowany jest obecnie na ponad miliardzie urządzeń z zielonym robocikiem.

To pierwsza aplikacja od Microsoftu, która przekroczyła ten magiczny próg. Cała reszta rodziny Office również radzi sobie bardzo dobrze. Excel, PowerPoint, OneNote oraz OneDrive obecne są na ponad 500 mln urządzeń z Androidem, a Outlook gości na 100 mln.

Microsoft Word cieszy się również dobrą opinią. W sklepie Google Play może pochwalić się oceną 4,5 gwiazdki na 5 możliwych, co przy liczbie ponad 3,5 mln oceniających stanowi bardzo dobry wynik.

Microsoft Word zainstalowany na miliardzie urządzeń z Androidem - ilustracja #2

Należy jednak zwrócić uwagę na to, że nie wszyscy zarejestrowani w Google Play użytkownicy samodzielnie pobrali program Microsoft Word. Firma posiada bowiem wiele umów, dzięki którym Word jest preinstalowany na smartfonach czołowych producentów, takich jak na przykład Samsung.

Jak na ironię, Microsoft Word przekroczył kamień milowy miliarda użytkowników niedługo po wypowiedzi Billa Gatesa, w której założyciel Microsoftu ubolewał nad znikomym udziałem oprogramowania Windows Phone w mobilnym rynku systemów operacyjnych.

Trzeba jednak przyznać, że firma radzi sobie bardzo dobrze i mimo braku sukcesu własnego systemu mobilnego, robi wszystko, co w jej mocy, aby nie zniknąć na dobre z tego pola. Podjęła najlepszą możliwą decyzję i stara się coraz bardziej zacieśniać współpracę własnego środowiska z Androidem. Świadczy o tym choćby fakt, że aplikacja Twój Telefon zaczęła niedawno wyświetlać powiadomienia na komputerach z systemem Windows 10.