Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 9 czerwca 2019, 10:00

Microsoft ujawni dziś Xbox Scarlett w ramach E3 2019

Możemy być właściwie pewni, że podczas dzisiejszej konferencji Microsoftu w ramach targów E3 2019 zobaczymy kolejną konsolę giganta z Redmond. Wskazuje na to ukryta w opublikowanych grafikach wiadomość.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
W trakcie ubiegłorocznego E3 gigant z Redmond potwierdził, że pracuje nad nową generacją konsol, ale nie odkrył swoich kart. W trakcie dzisiejszej konferencji niemal na pewno dowiemy się więcej. / Źródło: Polygon. - Microsoft ujawni dziś Xbox Scarlett w ramach E3 2019 - wiadomość - 2019-06-09
W trakcie ubiegłorocznego E3 gigant z Redmond potwierdził, że pracuje nad nową generacją konsol, ale nie odkrył swoich kart. W trakcie dzisiejszej konferencji niemal na pewno dowiemy się więcej. / Źródło: Polygon.

Pod nieobecność Sony podczas tegorocznego E3 Microsoft z pewnością zechce zagarnąć całą uwagę dla siebie. Gigant z Redmond zdążył już zapowiedzieć prezentacje 14 gier autorstwa należących do niego studiów (nie wspominając nawet o zespołach z zewnątrz), prawdziwym gwoździem programu może się jednak okazać co innego. Pogłoski na temat ujawnienia nowych konsol z rodziny Xbox w trakcie targów w Los Angeles krążyły w sieci od kilku miesięcy, teraz jednak sam Microsoft dolał oliwy do ognia. Za sprawą ukrytej w grafikach opublikowanych przed rozpoczęciem E3 wiadomości, zapowiedź kolejnej platformy giganta z Redmond w trakcie dzisiejszej konferencji stała się niemal gwarantowana.

  1. Xbox Scarlett – jaki będzie następca Xbox One X?

Jak zauważył na Twitterze jeden z użytkowników, na trzech materiałach odliczających dni do startu targów – w tle, pomiędzy palmami po lewej stronie – pojawiły się trzy oznaczenia: R255, G36 i B0. Internauci szybko zorientowali się, że liczby odnoszą się do modelu przestrzeni barw RGB – i okazało się, że te konkretne wartości składają się w nim na kolor szkarłatny. To z kolei idealnie łączy się z kodową nazwą kolejnej generacji konsol od Microsoftu – Xbox Scarlett. Gigant z Redmond nie postarał się nawet w tej kwestii o zbytnią subtelność i zaoferował darmową miesięczną subskrypcję Xbox Game Pass użytkownikowi, który odkrył tajną wiadomość. Tym samym można być w zasadzie pewnym, że w trakcie dzisiejszej konferencji, rozpoczynającej się o godzinie 22:00, zobaczymy na żywo pierwszą konsolę dziewiątej generacji.

Microsoft ujawni dziś Xbox Scarlett w ramach E3 2019 - ilustracja #2

Zapowiedź nowego sprzętu przez Microsoft – szczególnie, jeśli zgodnie z powtarzającymi się doniesieniami posiadałby on potężniejszą specyfikację niż piąte PlayStation – nałożyłaby sporą presję na Sony. Japończycy w tym roku zrezygnowali z udziału w targach E3 po raz pierwszy od 24 lat, a gigant z Redmond ma najwidoczniej zamiar skwapliwie tę nieobecność wykorzystać. Kiedy w takim razie możemy spodziewać się odpowiedzi ze strony Sony? Wydaje się, że najsensowniejsza okazja nadarzy się w trakcie grudniowego PlayStation Experience.

Niewykluczone zresztą, że mowa tu o więcej niż jednej platformie, bo według powtarzających się pogłosek pod kodową nazwą Xbox Scarlett kryją się w rzeczywistości dwie konsole. Pierwsza z nich, Lockhart, ma być modelem słabszym, nieposiadającym napędu optycznego i umożliwiającego zabawę jedynie w rozdzielczości 1080p. Druga – Anaconda – to według doniesień naprawdę potężny sprzęt, pozostawiający w tyle ujawnioną już specyfikację piątego PlayStation. Ile prawdy było w tych informacjach, dowiemy się dziś wieczorem.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Microsoft