Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 października 2019, 14:52

autor: Aquma

Microsoft Surface Duo - smartfon, który przypomina konsolę Nintendo DS

Firma Microsoft zapowiedziała urządzenie Surface Duo - przypominający smartfona i wyposażony w dwa ekrany gadżet, który będzie działał w oparciu o system Android.

Microsoft zapowiada Surface Duo. - Microsoft Surface Duo - smartfon, który przypomina konsolę Nintendo DS - wiadomość - 2019-10-03
Microsoft zapowiada Surface Duo.

Firma Microsoft zapowiedziała wczoraj Surface Duo - wyposażony w dwa ekrany, składany smartfon, który z wyglądu przypomina... przenośną konsolę Nintendo DS. Urządzenie powinno trafić na rynek w okresie świątecznym przyszłego roku. Poniżej pierwszy zwiastun prezentujący je w akcji.

Sprzęt będzie posiadał dwa ekrany o przekątnej 5,6”, połączone zawiasami umożliwiającymi ustawianie ich w różnych konfiguracjach - np. pod kątem, tak by gadżet przypominał niewielki laptop, albo w formie klasycznego smartfona (tyle że z panelem dotykowym z przodu i z tyłu oraz nietypowo wielką, jak na dzisiejsze czasy, ramką wokół nich). Całość będzie działała w oparciu o system Android z nakładką, która nieco upodobni go wizualnie do Windows 10.

Urządzenie powinno sprawdzić się całkiem dobrze w różnych okolicznościach - także w grach, czym twórcy nie omieszkali pochwalić się na trailerze. Osobny ekran do sterowania pewnie zagwarantuje większą wygodę niż tradycyjny smartfon, choć z pewnością nie będzie porównywalny do prawdziwego, fizycznego kontrolera. Surface Duo może jednak okazać się dobrym - ale zapewne niezbyt tanim - uzupełnieniem usługi streamingowej (takiej, jak np. xCloud) albo, po prostu, gadżetem do grania w mobilne produkcje.

Poza Surface Duo na rynku pojawi się także zdecydowanie większy, dwuekranowy tablet Surface Neo, który będzie działał w oparciu o nowy system operacyjny Windows 10X.

  1. Microsoft - strona oficjalna