Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 11 sierpnia 2020, 22:36

autor: Karol Laska

Microsoft potwierdził listopadową premierę Xbox Series X

Xboksa Series X zobaczymy w sklepach już od tego listopada, a wraz z nim do końca roku ma pojawić się kilkadziesiąt nowych gier.

Microsoft potwierdził listopadową premierę Xbox Series X - ilustracja #1
W końcu wszelkie doniesienia zostały potwierdzone.

Will Tuttle, redaktor naczelny Xbox Wire, potwierdził dzisiaj w imieniu całego Microsoftu, że Xbox Series X pojawi się w sklepach w listopadzie tego roku. Po raz kolejny przypomniano także o najważniejszych cechach technologicznych konsoli – w tym Direct X Raytracingu, ograniczeniach czasu ładowania oraz płynności rozgrywki aż do 120 klatek na sekundę.

Tuttle zapewnia, że wraz z premierą Xboksa będziemy mieli w co grać. Już na start zostanie udostępnionych 40 specjalnie zoptymalizowanych tytułów cieszących się popularnością, na przykład: Gears 5, Ori and the Will of the Wisps, Forza Horizon 4 czy Destiny 2.

Do końca 2020 roku ma ukazać się 50 całkowicie nowych gier, w które również będzie można zagrać na XSX. Mowa tu o takich pozycjach jak Assassin’s Creed Valhalla, Gears Tactics, Yakuza: Like a Dragon oraz Watch Dogs: Legion. Należy też pamiętać, że część premier będzie od samego początku w ofercie Xbox Game Passa – w tym polskie The Medium od Bloober Team, a także japoński Tetris Effect: Connected.

Jeszcze wcześniej, bo od 15 września abonenci usługi Xbox Game Pass Ultimate będą mogli zagrać na swoich telefonach oraz tabletach z systemem Android w ponad 100 gier. Wszystko dzięki możliwościom Project xCloud. Najnowsza konsola umożliwi także ogrywanie tytułów z poprzednich generacji (Xboksa, Xboksa 360 oraz Xboksa One). Potwierdzenie miesiąca premiery XSX może nam też niejako podpowiedzieć, kiedy Sony wypuści na rynek PlayStation 5.