Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 stycznia 2019, 11:45

Karty z serii GeForce GTX 9xx bez wsparcia dla funkcji Adaptive Sync

Manuel Guzman, odpowiedzialny za obsługę klienta w firmie Nvidia poinformował, że dodane kilka dni temu wsparcie dla technologii Adaptive Sync jest zarezerwowane dla układów z serii GTX 10xx lub lepszych.

Starsze karty Nvidii nie otrzymają wsparcia dla funkcji Adaptive Sync. - Karty z serii GeForce GTX 9xx bez wsparcia dla funkcji Adaptive Sync - wiadomość - 2019-01-17
Starsze karty Nvidii nie otrzymają wsparcia dla funkcji Adaptive Sync.

W SKRÓCIE:

  1. karty z serii Nvidia GeForce GTX 9xx nie otrzymają wsparcia dla technologii Adaptive Sync;
  2. większość układów opartych na architekturze Pascal (GeForce GTX 10xx) została wyprzedana.

Dwa dni temu Nvidia udostępniła nowe sterowniki, dzięki którym niektóre karty graficzne otrzymały wsparcie dla technologii Adaptive Sync (pozwala ona zsynchronizować monitor z kartą grafiki, dopasowując częstotliwość odświeżania do liczby klatek animacji i eliminując artefakty – tzw. screen tearing – podobnie jak V-Sync, ale bez wywoływania opóźnień). Niestety, okazuje się, że lista układów współpracujących z tą funkcją nie zostanie rozszerzona – posiadacze kart z serii GeForce GTX 9xx będą musieli obejść się smakiem.

Informacja została potwierdzona na oficjalnym forum Nvidii, w poście napisanym przez Manuela Guzmana, odpowiedzialnego za obsługę klienta.

Post na forum Nvidii.
Post na forum Nvidii.

Przykro mi, ale nie mamy w planach dodania wsparcia dla architektury Maxwell i niższej – czytamy.

Wieści zbiegają się w czasie z informacją o tym, że znakomita większość kart graficznych z serii GeForce GTX 10xx została wyprzedana – w magazynach pozostało jedynie trochę GTX-ów 1060, ale Nvidia spodziewa się, że za parę tygodni ich również zabraknie. Wówczas Pascale zaczną znikać z półek sklepowych, a firma skupi się na produktach opartych o architekturę Turing.

  1. Nvidia – strona oficjalna