Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 stycznia 2023, 11:30

autor: Kamil "KSulej" Sulej

Wymiana baterii w iPhone’ach będzie jeszcze droższa

Apple zapowiedziało, że za kilka tygodni ceny za usługę wymiany baterii w starszych modelach iPhone’ów wzrosną. Jeśli ktoś zastanawia się nad wymianą ogniwa w swoim urządzeniu, to jest to dobry moment.

Źródło fot. Tyler Lastovich | Unsplash
i

Podwyżka cen wymiany baterii stanie się wkrótce faktem i będzie dotyczyć wszystkich modeli iPhone’ów, które zostały wprowadzone na rynek przed 2022 rokiem. W związku z tym posiadacze serii 14. mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ nie zostaną objęci wzrostem cen.

Wymiana baterii w iPhone’ach będzie jeszcze droższa - ilustracja #1
Jeśli masz iPhone’a 14, możesz spać spokojnie. Pytanie jak długo?

Źródło: Victor Serban | Unsplash

Wiemy, kiedy to nastąpi

Firma na swojej stronie wsparcia zamieściła oficjalne oświadczenie, potwierdzające powyższe rewelacje. Nowe ceny (wyższe o 20 dolarów) wejdą w życie 1 marca 2023 roku. Na polskim rynku koszt usługi wzrośnie aż o 130 złotych.

Obecna opłata za pogwarancyjny serwis baterii będzie obowiązywała do końca lutego 2023 roku. 1 marca 2023 roku opłata za pogwarancyjny serwis baterii wzrośnie o 130 zł dla wszystkich iPhone’ów starszych niż iPhone 14 – czytamy w oświadczeniu wystosowanym przez Apple.

Masz starszy telefon? To płać

Dotychczas za wymianę baterii, np. w iPhone’ach serii 12., konsument musiał zapłacić 329 złotych. Od marca trzeba będzie wyciągnąć z portfela aż 459 zł. To sporo i jeśli weźmiemy pod uwagę, że wzrosty dotyczą nawet takich modeli, jak iPhone 7, to może dojść do absurdu, kiedy to wartość urządzenia będzie niewiele wyższa od ceny ogniwa. Decyzja ta nie powinna jednak dziwić osób, które obserwują politykę Apple od dłuższego czasu. Podwyżki dotyczą w zasadzie wszystkich produktów firmy z Cupertino, a teraz wkraczają także w sferę usług.

Wymiana baterii w iPhone’ach będzie jeszcze droższa - ilustracja #2
Jeśli musisz wymienić baterię w swoim iPhonie, zrób to szybko. Źródło: Noah Siliman | Unsplash

Różne modele iPhone’a znajdziesz tutaj

Oficjalnych powodów wzrostu cen nie podano. Nietrudno się jednak domyślić, że chodzi o inflację, rosnące ceny komponentów, problemy w fabrykach w Chinach itp. Trzeba także dodać niższy, niż zakładany popyt na iPhone’y 14, więc być może firma próbuje ratować swoje przychody na inne sposoby.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Wymiana baterii w iPhone’ach będzie jeszcze droższa - ilustracja #3

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.