Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 24 listopada 2021, 14:59

autor: hexx0

Ile lat mają Twoje uszy? Zrób test i się przekonaj

Zastanawialiście się kiedyś, ile lat mają Wasze uszy? Teraz możecie to sprawdzić za pomocą 1-minutowego, bezbolesnego testu.

Części ludzkiego ciała starzeją się w różnym tempie. Jeśli np. przez wiele lat wykonuje się ciężką pracę fizyczną, dobiegając czwartej dekady życia można mieć kręgosłup niczym osoba w podeszłym wieku. Podobnie jest z uszami – słuchanie głośnej muzyki, czy praca w hałasie mogą sprawić, że zmniejszy się częstotliwość odbieranych przez nie dźwięków. Zastanawialiście się kiedyś, ile lat mają Wasze uszy?

Jeśli Was to ciekawi, polecam przetestować słuch, odtwarzając powyższy filmik. Trwa on niespełna minutę i pozwala usłyszeć (bądź nie – o to tu przecież chodzi) pisk w coraz większej częstotliwości (podanej w Hz). Liczba wyświetlająca się na ekranie w momencie, gdy przestaniecie słyszeć cokolwiek, będzie oznaczała wiek Waszych uszu. Do testu warto oczywiście założyć dobre słuchawki. Nie zaszkodzi również użycie zatyczek, aby sprawdzić czułość każdego ucha z osobna.

Nie jest to, rzecz jasna, najbardziej dokładna metoda pomiaru na świecie – dużą rolę odegra to, czy Wasz sprzęt jest w stanie w ogóle odtworzyć co wyższe częstotliwości dźwięków. Nie bez znaczenia jest też ustawiony poziom głośności. Co więcej, dość łatwo można oszukać system, pauzując wideo, a po chwili wznawiając odtwarzanie – istnieje szansa, że nawet jeśli nic już nie słyszeliśmy, po tej krótkiej przerwie znów będziemy słyszeć cichy pisk. Niemniej to wciąż całkiem fajna zabawa – kilka osób z redakcji poddało się testowi i wyniki mniej więcej pokrywają się z ich wiekiem (patrz ramka). Dajcie znać w komentarzach, jak stare są Wasze uszy.

MY JUŻ WIEMY – A TY?

Niektórzy członkowie i współpracownicy redakcji już wiedzą, jak stare są ich uszy. Oto nasze wyniki:

  • Łosiu – 43 lata / wynik 40
  • Marcin – 34 lata / wynik 45
  • Eklerek – 30 lat / wynik 31
  • hexx0 – 29 lat / wynik 28
  • mikos – 25 lat / wynik 1
  • Mokosh – 19 lat / wynik 30
Ile lat mają Twoje uszy? Zrób test i się przekonaj - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.