Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 września 2012, 16:14

autor: luckie

iControlPad 2 – wszechstronny kontroler na Kickstarterze

Firma Product 3 LLC ruszyła z nowym projektem na Kickstarterze. iControlPad 2 jest połączeniem klawiatury i joypada przeznaczonym na przeróżne urządzenia elektroniczne obsługujące Bluetooth lub posiadające wejście USB.

iControlPad 2 – wszechstronny kontroler na Kickstarterze - ilustracja #1
iControlPad 2

Firma Product 3 LLC poprosiła na Kickstarterze o wsparcie finansowe dla swojego nowego multiplatformowego kontrolera – iControlPada 2. Pierwszy iControlPad powstał kilka lat temu i przeznaczony był na smartfony i tablety. Jego młodszy brat poszedł o dwa kroki dalej. Rozmiarami przypominający iPhone’a 4 iControlPad 2 posiada pełną 55-klawiszową klawiaturę qwerty, D-pad, dwie gałki analogowe, czetery przyciski, Start, Select i dwa klawisze z boku obudowy. Łączy się on z niemal dowolnym urządzeniem przy pomocy technologii Bluetooth lub wejścia USB.

iControlPad 2 wykorzystuje otwarte oprogramowanie, dzięki czemu da się dowolnie modyfikować funkcję każdego przycisku. Ruchomy uchwyt pozwala podpiąć go do telefonu i używać jak klawiatury lub joypada. Twórcy twierdzą, że w ten sposób gra się o wiele wygodniej niż na ekranie dotykowym i jakoś im wierzę. Ciekawe, że produkt nie wymaga oficjalnego wsparcia ani instalowania dodatkowych aplikacji – działa na wielu różnych sprzętach.

iControlPad 2 – wszechstronny kontroler na Kickstarterze - ilustracja #2
iControlPad 2 podpięty do Samsunga Galaxy

Stworzony już jest działający prototyp urządzenia. Firma potrzebuje 150 tysięcy dolarów, by rozpocząć produkcję iControlPada 2. Do tej pory zebrano już ponad 42 tysiące, a do końca akcji na Kickstarterze pozostało jeszcze 25 dni. Jeżeli uda się zgromadzić wymaganą sumę, produkt powinien ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku. Jeśli spodobał się wam ten projekt, możecie pomóc sfinansować go udając się po ten adres.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.