Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 września 2012, 16:14

autor: luckie

iControlPad 2 – wszechstronny kontroler na Kickstarterze

Firma Product 3 LLC ruszyła z nowym projektem na Kickstarterze. iControlPad 2 jest połączeniem klawiatury i joypada przeznaczonym na przeróżne urządzenia elektroniczne obsługujące Bluetooth lub posiadające wejście USB.

iControlPad 2 – wszechstronny kontroler na Kickstarterze - ilustracja #1
iControlPad 2

Firma Product 3 LLC poprosiła na Kickstarterze o wsparcie finansowe dla swojego nowego multiplatformowego kontrolera – iControlPada 2. Pierwszy iControlPad powstał kilka lat temu i przeznaczony był na smartfony i tablety. Jego młodszy brat poszedł o dwa kroki dalej. Rozmiarami przypominający iPhone’a 4 iControlPad 2 posiada pełną 55-klawiszową klawiaturę qwerty, D-pad, dwie gałki analogowe, czetery przyciski, Start, Select i dwa klawisze z boku obudowy. Łączy się on z niemal dowolnym urządzeniem przy pomocy technologii Bluetooth lub wejścia USB.

iControlPad 2 wykorzystuje otwarte oprogramowanie, dzięki czemu da się dowolnie modyfikować funkcję każdego przycisku. Ruchomy uchwyt pozwala podpiąć go do telefonu i używać jak klawiatury lub joypada. Twórcy twierdzą, że w ten sposób gra się o wiele wygodniej niż na ekranie dotykowym i jakoś im wierzę. Ciekawe, że produkt nie wymaga oficjalnego wsparcia ani instalowania dodatkowych aplikacji – działa na wielu różnych sprzętach.

iControlPad 2 – wszechstronny kontroler na Kickstarterze - ilustracja #2
iControlPad 2 podpięty do Samsunga Galaxy

Stworzony już jest działający prototyp urządzenia. Firma potrzebuje 150 tysięcy dolarów, by rozpocząć produkcję iControlPada 2. Do tej pory zebrano już ponad 42 tysiące, a do końca akcji na Kickstarterze pozostało jeszcze 25 dni. Jeżeli uda się zgromadzić wymaganą sumę, produkt powinien ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku. Jeśli spodobał się wam ten projekt, możecie pomóc sfinansować go udając się po ten adres.