Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 listopada 2020, 10:28

Gry na Xboksa Series S są mniejsze niż wersje na Xboksa Series X

Xbox Series S oferuje nieco ponad 360 GB miejsca na dysku, które możemy przeznaczyć na gry. Na szczęście wydania optymalizowane pod słabszą konsolę ważą dużo mniej w porównaniu do wersji na Xboksa Series X.

W SKRÓCIE:
  1. Xbox Series S oferuje na gry tylko 364 GB miejsca na dysku SSD.
  2. Gry optymalizowane pod słabszą konsolę ważą średnio o 40% mniej.

Gry na Xboksie Series S zajmują znacznie mniej miejsca na dysku konsoli aniżeli wydania optymalizowane pod Xboksa Series X. Jest to ważna informacja dla osób, które obawiały się, że 364 GB przeznaczonego na gry na dysku SSD konsoli szybko się zapełni.

Jak widzicie na powyższym tweecie, gry instalowane na Xboksie Series S są mniejsze średnio o 40% względem wydań na Xboksa Series X. W przypadku Sea of Thieves mamy aż 64% różnicy, DiRT 5 waży o 23% mniej, a Gears 5 - o 39%. Osiągnięto to m.in. dzięki teksturom w niższej rozdzielczości (Xbox Series S jest sprzętem dedykowanym osobom nieposiadającym TV 4K).

 

Xbox Series S

Xbox Series X

Sea of Thieves

17 GB

47 GB

DiRT 5

56 GB

72,5 GB

Gears 5

39 GB

64 GB

Wkrótce powinniśmy poznać rozmiary kolejnych gier. I jeśli deweloperzy przyłożą się do optymalizacji swoich tytułów, mniejszy dysk Xboksa Series S nie będzie aż takim problemem, jak początkowo się wydawało.

  1. Xbox – oficjalna strona
  2. Centrum Xbox Series X