Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 marca 2021, 17:15

autor: AlexB

Geralt i Jaina z WoW śpiewają dzięki AI. Przeróbki WOMBO podbijają serca graczy

Aplikacja WOMBO, dzięki której można animować zdjęcia w taki sposób, by zdawało się, że postacie się na nich znajdujące śpiewają, zyskała w ostatnim czasie popularność wśród społeczności graczy. Powstały przeróbki między innymi Jainy z WoW oraz Geralta z Wiedźmina.

Osoby orientujące się w trendach, jeśli chodzi o polską sieć, z pewnością kojarzą, że nie tak dawno temu swoje pięć minut sławy przeżywała strona Koksu5gram.pl. Na niej to, dzięki wykorzystaniu AI, można było zanimować zdjęcie danej osoby w taki sposób, by wydawało się, że śpiewa ona refren utworu Gdzie jest biały węgorz? rapera Cypisa. Na podobnej zasadzie działa darmowa aplikacja WOMBO stworzona przez Wombo Studios Inc.

WOMBO zadebiutowało pod koniec ubiegłego roku i do dziś tylko za pośrednictwem Google Play pobrano je ponad milion razy. Po jego uruchomieniu możemy wrzucić dowolną fotografię, na której znajduje się twarz jakiejś postaci, odpowiednio ją wykadrować, a później wybrać jedną z czternastu piosenek (na liście znajduje się między innymi I Will Survive Glorii Gaynor, Thriller Michaela Jacksona czy Never Gonna Give You Up Ricka Astleya), do której fragmentów zostanie zanimowana. Prosta rzecz, lecz efekty momentami naprawdę potrafią zdumiewać.

Ostatnio aplikacja WOMBO zyskała sporą popularność wśród miłośników World of Warcraft. Wszystko zaczęło się od postu użytkownika Reddita o pseudonimie n1sx. Zamieścił on przeróbkę zdjęcia Jainy Proudmoore śpiewającej I Will Survive, co z jednej strony ma walory humorystyczne, a z drugiej w pewien sposób obrazuje historię dzielnej czarodziejki z Lordaeronu, która od momentu zdrady księcia Arthasa ukazanej w Warcrafcie III: Reign of Chaos przeszła bardzo dużo, lecz niezależnie od przeciwności zawsze okazywała ogromną wolę przetrwania. Całość możecie zobaczyć poniżej.

Później do zabawy dołączyli się inni. Pojawiły się przeróbki Jainy śpiewającej Dragostea din tei O-Zone, Sylvanas wykonującej I Will Survive i innych bohaterów prosto z produkcji firmy Blizzard w nietypowych dla siebie rolach. To, jak WOMBO sprawuje się w akcji, postanowił również sprawdzić Hed z tvgry.pl. Specjalnie dla Was stworzył on przeróbki, na których Geralt śpiewa What Is Love Haddawaya, a Ciri Boom Boom Boom Boom Vengaboys. Możecie je obejrzeć poniżej.

Na koniec przypominamy Wam jeszcze o innej usłudze „ożywiającej” fotografie ludzi, o której było ostatnio głośno w sieci. Mowa tu o Deep Nostalgia opracowanej przez izraelską D-ID. Za pomocą technologii deepfake i specjalnych algorytmów jest ona w stanie wprawić w ruch nie tylko stare zdjęcia, ale również uchwycone na nich figury. Więcej szczegółów znajdziecie w tej wiadomości.

  1. Oficjalna strona aplikacji WOMBO
  2. Aplikacja WOMBO w sklepie Google Play
  3. Aplikacja WOMBO w App Store
Geralt i Jaina z WoW śpiewają dzięki AI. Przeróbki WOMBO podbijają serca graczy - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.