Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 września 2013, 17:51

autor: Draug

Gaikai będzie dostępny od przyszłego roku, na początek z tytułami z PlayStation 3

Wywiad z prezesem firmy Sony ujawnił, że Gaikai na początek udostępni garść tytułów z PlayStation 3, a z czasem wybór będzie się zwiększał. Potwierdzono też przyszłoroczny termin uruchomienia tego serwisu w Ameryce Północnej (odnośnie Europy nie podano żadnej informacji).

Jak wiemy, firma Sony zamierza wykorzystać technologię grania w tak zwanej chmurze, używając do tego celu kupiony w ubiegłym roku serwis Gaikai. Usługa taka będzie dostępna nie tylko na nadchodzącej konsoli PlayStation 4, ale również za pośrednictwem starszych PlayStation 3 i PlayStation Vita, a także poprzez zapowiedziane niedawno urządzenie PlayStation Vita TV. Przy okazji trwających obecnie targów Tokyo Game Show poznaliśmy nieco więcej informacji na ten temat.

Gaikai – odpowiedź na problem braku wstecznej kompatybilności w PlayStation 4… i nie tylko. - Gaikai będzie dostępny od przyszłego roku, na początek z tytułami z PlayStation 3 - wiadomość - 2013-09-19
Gaikai – odpowiedź na problem braku wstecznej kompatybilności w PlayStation 4… i nie tylko.

Prezes firmy Sony, Shuhei Yoshida, ujawnił, że na początek udostępniona zostanie pewna ilość uznanych tytułów pochodzących z PlayStation 3. Natomiast z czasem biblioteka zostanie wzbogacona o kolejne gry, również te wydane na inne platformy sprzętowe japońskiego giganta.

Przy tej okazji potwierdzono też wcześniejsze informacje na temat terminu uruchomienia Gaikai. W Ameryce Północnej nastąpi to w niesprecyzowanym bliżej okresie przyszłego roku. Europa będzie musiała poczekać dłużej, choć na tę chwilę Sony nie jest w stanie podać żadnego, nawet przybliżonego terminu dla tego regionu. Omawiana usługa ma bowiem działać w ten sposób, że gra zostanie uruchomiona na zewnętrznym serwerze, a na ekranie telewizora wyświetli się tylko przesyłany obraz, odpowiadający akcjom wykonywanym przez gracza za pośrednictwem kontrolera. Do podobnych operacji potrzebne będzie szerokopasmowe łącze internetowe, tymczasem w Europie jest takich stosunkowo niewiele – stąd problem i opóźnienia w inicjacji Gaikai na tym obszarze.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach