Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 29 grudnia 2020, 09:13

autor: Aquma

Fotel gamingowy czy biurowy? Youtuberzy szukają odpowiedzi

Na platformie YouTube pojawił się ciekawy film, którego autorzy przetestowali kilka popularnych foteli biurowych i gamingowych. Okazuje się, że siedziska dla graczy nie do końca wyszły z tej konfrontacji z przysłowiową tarczą.

Youtuberzy z kanału Gamers Nexus przygotowali materiał, w którym testują różne fotele gamingowe oraz biurowe. Eksperci sprawdzają, które z nich są najwygodniejsze, najlepiej dbają o pozycję ciała i faktycznie nadają się do długiej pracy / zabawy przy komputerze. W ramach testu sprzęt sprawdzono „na ślepo” – poszczególni członkowie zespołu z zawiązanymi oczami komentowali różne siedziska i próbowali zgadnąć, ile każde z nich może kosztować.

Okazuje się, że fotele gamingowe są wycenione za wysoko, mimo że często charakteryzują się słabszą jakością wykonania. Co gorsza, modele tego typu niekoniecznie są wybitnie wygodne i zdrowe dla pozycji ciała (przynajmniej z perspektywy laików – youtuberzy nie ukrywają, że recenzują je z pozycji użytkownika, a nie eksperta). Mimo to zdaniem youtuberów w niektórych wypadkach wybór takiego siedziska może być uzasadniony (dotyczy to ludzi o konkretnej budowie ciała), no i niewątpliwie wyglądają lepiej w pokoju gracza. Warto też zwrócić dużą uwagę na trwałość – najtańsze z testowanych modeli początkowo sprawdzały się całkiem dobrze, ale po ośmiu miesiącach użytkowania niektóre z nich do niczego się już nie nadają.

  1. Czy fotel gamingowy, monitor i biurko dla gracza mogą być dobre dla zdrowia?