Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 grudnia 2019, 18:25

autor: AS

Firmware PlayStation 4 otrzymał aktualizację 7.02

PlayStation 4 otrzymuje już drugą aktualizację w tym miesiącu – 7.02. Ma ona na celu polepszenie wydajności systemu. Usprawnienie nie należy do najlżejszych, gdyż potrzebne jest przynajmniej 470 MB wolnego miejsca na dysku. Czy możemy jeszcze spodziewać się bardziej rewolucyjnych aktualizacji PS4?

Firmware PlayStation 4 otrzymał aktualizację 7.02 - ilustracja #1

Sony udostępniło aktualizację firmware’u PlayStation 4 do wersji 7.02 (dzięki, Twisted Voxel). Jest to już druga łatka wypuszczona w przeciągu ostatniego tygodnia, mająca na celu ogólne usprawnienie wydajności i bezpieczeństwa systemu. Możliwe więc, że naprawia błędy po ostatniej większej aktualizacji 7.0, która wprowadziła trochę nowości (zgodnie z niepisaną zasadą, że największe zmiany sygnowane są okrągłymi numerkami) – zwiększyła do 16 liczbę uczestników Imprezy, ulepszyła jakość rozmów głosowych i udostępniła funkcję RemotePlay na Androidzie.

Instalacja jest obowiązkowa, więc przygotujcie ok. 470 MB miejsca na dyskach konsol. Chyba że nie zależy Wam na korzystaniu z usług sieciowych, wtedy można kombinować (do czego wcale nie zachęcamy). Jeśli zaś przegapiliście aktualizację z 13 grudnia, zarezerwujcie sobie jeszcze dodatkowo 450 MB.

Nie zapowiada się na to, by w przyszłości konsola PlayStation 4 miała jeszcze dostawać większe aktualizacje. Najprawdopodobniej wysiłki skierowane zostaną na PS5, która ma pojawić się w sprzedaży przed przyszłymi świętami Bożego Narodzenia. Zwłaszcza że Sony już potwierdziło, iż zacznie wprowadzać zmiany, których sugestie dostawało przez ostatnie lata, np. odnośnie interfejsu użytkownika, sprawiającego problemy przez całą ostatnią generację. Niestety nie deklaruje jeszcze, jakie konkretnie będą to zmiany, ale wiemy, że firmie zależy na zdaniu graczy, gdyż regularnie wysyła wybranym osobom ankiety dotyczące użytkowania PS4. Ostatnią dostarczono w listopadzie.

Wielu marzy się w końcu zobaczyć licznik swojego czasu gry z poziomu menu. Pełne nadziei, niestety nieurzeczywistnione plotki pojawiły się na ten temat przy majowych aktualizacjach PS4, teraz jednak możemy spokojnie założyć, że takowych usprawnień już nie doczekamy się na obecną generację. PlayStation niestety nigdy nie udostępniało tej funkcji, a ostatnio zobaczyć swoje prywatne, pełne statystyki można było z okazji piątej rocznicy PS4 – za pomocą specjalnej strony dało się wygenerować filmik z naszą historią grania. Za rok zobaczymy, czy to i inne życzenia graczy PlayStation wreszcie się spełnią.

  1. Oficjalna strona PlayStation
  2. Oficjalna strona aktualizacji firmware’u PlayStation 4