Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 października 2020, 15:45

autor: Bartłomiej Sagan

Facebook Dating; alternatywa dla Tindera pojawiła się w Polsce

Osoby zainteresowane znalezieniem swojej drugiej połówki za pośrednictwem Internetu już wkrótce będą mogły skorzystać z nowego serwisu. Konkurencja dla Tindera pod postacią Facebook Dating właśnie wystartowała w Europie.

Facebook Dating jest serwisem randkowym stworzonym przez firmę Marka Zuckerberga w odpowiedzi na dosyć dużą popularność Tindera. Usługa wystartowała we wrześniu ubiegłego roku na terenie m.in. USA, by po ponad roku oczekiwania pojawić się w Europie i rozwiązać problemy w postaci znalezienia sobie idealnego partnera. Wystarczy tylko utworzyć profil ,,reklamujący" swoją osobę jako wymarzonego przez innych księcia tudzież księżniczkę z bajki.

Wśród funkcjonalności randkowej części Facebooka znajdują się chociażby:

  • Stories - pozwalające dzielić się tym, jak spędza się dzień (można dołączyć relację z Instagrama), dzięki czemu również nieznajomi poznają szczegóły z życia osób tak chętnie się nimi dzielącymi;
  • Secret Crush - umożliwia stworzenie listy osób już wcześniej znanych (do 9 znajomych na Facebooku lub obserwujących profil na Instagramie) jako potencjalnych kandydatów do parowania. Fakt umieszczenia przyjaciół wśród dziewiątki wybrańców będzie dla nich niewiadomą, dopóki sami nie zdecydują się zrobić swojej rozpiski nazwisk z wykorzystaniem Secret Crush. Innymi słowy, nie ma ryzyka że nieodwzajemnione uczucia pogorszą relacje;
  • Virtual Dates - wideokonferencja mająca emulować wrażenia z normalnego wyjścia na randkę. W dobie koronawirusa i potencjalnego lockdownu rozwiązanie wręcz idealne i niewymagające wielkiego wysiłku.
Facebook Dating; alternatywa dla Tindera pojawiła się w Polsce - ilustracja #1
Ciekawe jak długo Secret Crush pozostanie tajne

Zainteresowanym skorzystaniem z alternatywy dla Tindera warto przypomnieć, że Facebook gwarantuje, że znajomi nie dowiedzą się o ich użytkowaniu tej części portalu. Przynajmniej dopóki któryś z nich nie zostanie do interesanta dopasowany.