Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 stycznia 2020, 10:02

Dziś koniec wsparcia Windows 7

Microsoft oficjalnie kończy dziś wsparcie dla systemu operacyjnego Windows 7. Oprogramowanie nie będzie otrzymywało poprawek (nawet tych krytycznych, związanych z bezpieczeństwem), a jego użytkownicy nie będą mogli liczyć na pomoc działu technicznego koncernu.

Koniec wsparcia dla Windows 7 - to już dziś. - Dziś koniec wsparcia Windows 7 - wiadomość - 2020-01-14
Koniec wsparcia dla Windows 7 - to już dziś.

Dziś firma Microsoft oficjalnie kończy wsparcie dla systemu operacyjnego Windows 7. Oprogramowanie przestanie otrzymywać usprawnienia i poprawki bezpieczeństwa. Jego użytkownicy nie będą też mogli korzystać z pomocy działu wsparcia technicznego. Windows 7 funkcjonował na rynku przez 10 lat i według niektórych analityków nadal jest zainstalowany na przeszło 300 milionach komputerów.

Ze względów bezpieczeństwa sugerowana jest przesiadka na nowszą wersję „okienek” (najlepiej od razu Windows 10, bo 8 i 8.1 również nie są już najmłodszymi systemami). Warto odnotować, że nadal istnieje możliwość zrobienia tego za darmo z wykorzystaniem klucza do starszego wydania Windows (pisaliśmy o tym pod koniec grudnia). Microsoft oficjalnie oferował taką opcję do lata 2016 roku, ale narzędzie Creation Tool działa do dziś - firma nie potwierdza, nie zaprzecza i przymyka oko na użytkowników, którzy ten fakt wykorzystują.

Użytkownicy Windows 7 muszą się przygotować na takie komunikaty.
Użytkownicy Windows 7 muszą się przygotować na takie komunikaty.

Windows 10 jest systemem nieco odmiennym od „siódemki”, ale do większości zmian łatwo się przyzwyczaić, a część nowości może bardzo ułatwić życie niektórym użytkownikom (przydatne są np. dodatkowe pulpity - szczególnie jeśli korzystacie z tego samego sprzętu do pracy i zabawy). Nie da się też ukryć, że korzystanie z nie tylko wspieranego, ale też aktywnie rozwijanego oprogramowania niewątpliwie ma swoje plusy.

  1. Microsoft - strona oficjalna
  2. Najlepsze sztuczki Windows 10 | TOP 10