Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 13 maja 2021, 18:00

DualSense PS5 oficjalnie w dwóch nowych kolorach

Prośby graczy na całym świecie zostały najwidoczniej wysłuchane. Znany z PlayStation 5 kontroler DualSense otrzyma nowe alternatywne warianty kolorystyczne. Jakie wersje dołączą do białego modelu?

Trzeba przyznać, że japońska firma Sony długo kazała czekać graczom na możliwość kupna pada DualSense w innym kolorze niż biały. Konsola PS5 miała bowiem swoją premierę już pół roku temu. Przez ten czas gracze zmuszeni byli do korzystania z dołączanego do zestawu pada, którego kolor nie wszystkim przypadł do gustu. Niemniej jednak już w przyszłym miesiącu się to zmieni, ponieważ do sprzedaży trafią dwa nowe modele DualSense – Midnight Black oraz Cosmic Red.

DualSense PS5 oficjalnie w dwóch nowych kolorach - ilustracja #1
Trzeba przyznać, że czerwony wariant DualSense wygląda bardzo dobrze

Jak możemy przeczytać w oficjalnym wpisie na blogu PlayStation, nowe warianty kolorystyczne pada mają zaoferować niecodzienny design. Midnight Black składa się z dwóch odcieni czerni wraz z dodatkowymi szarymi wstawkami, które mają imitować „widok nieba nocą”. Cosmic Red natomiast zaoferuje połączenie czerwieni z czernią, dzięki czemu kontroler z pewnością przyciągnie oko wielu graczy.

Mimo że nowe wersje DualSense mają trafić do sprzedaży w przyszłym miesiącu, to nie poznaliśmy jeszcze dokładnej daty premiery. Tajemnicą pozostaje również cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za „Kosmiczną Czerwień” oraz „Nocną Czerń”. Można się jednak spodziewać, że nie będą one o wiele droższe od standardowego kontrolera, za który trzeba zapłacić 319 złotych. Nowe modele pojawiły się już na oficjalnej stronie producenta, więc być może niedługo dowiemy się więcej na temat ich dostępności oraz ceny.

DualSense PS5 oficjalnie w dwóch nowych kolorach - ilustracja #2
Pojawienie się czarnego pada do PS5 było tak naprawdę kwestią czasu

Czy pojawienie się padów w nowych wersjach kolorystycznych oznacza, że już niedługo gracze otrzymają możliwość kupna PlayStation 5 w innej barwie niż biała? Byłby to naprawdę dobry ruch ze strony Sony, ponieważ przyznajmy szczerze, że czarny i czerwony pad nie pasują za bardzo do oryginalnego koloru konsoli. Oczywiście można wziąć sprawy we własne ręce i pójść za przykładem innych użytkowników, którzy przemalowali PS5 w bardziej pasujące im barwy.

DualSense PS5 oficjalnie w dwóch nowych kolorach - ilustracja #3

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.