Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 września 2020, 09:47

Dodatkowa pamięć do Xbox Series X i S to spory wydatek

Poznaliśmy polską cenę kart rozszerzenia pamięci do Xboksa Series S/X. Za 1 TB dodatkowego miejsca na dysku zapłacimy prawie tyle samo co za nową konsolę.

Dodatkowa pamięć do Xbox Series X i S to spory wydatek - ilustracja #1
Dedykowane karty rozszerzenia pamięci do nowych Xboksów będą drogie.
W SKRÓCIE:
  1. Microsoft postawił na dedykowane karty rozszerzenia pamięci w Xboksie Series S i Series X.
  2. Wczoraj poznaliśmy ich polską cenę. Jest drogo.

Poznaliśmy polską cenę kart rozszerzenia pamięci Xboksa Series S i Series X. Produkt firmy Seagate pojawił się w oficjalnym sklepie Microsoftu, gdzie wyceniono go na 1059 złotych. W tej cenie otrzymujemy dodatkowy 1 TB pamięci SSD, która w pełni wykorzysta architekturę Xboksa Series S i Series X.

Microsoft postawił na dedykowane Xboksowi karty rozszerzenia, co odbiło się na ich cenie. Gdy popatrzymy na Xboksa Series S, który kosztuje 1349 złotych i został wyposażony w 512 GB pamięci SSD, zrozumiemy, że dołożenie dodatkowego terabajta przestrzeni dyskowej będzie kosztować nas prawie tyle samo, co zakup drugiej konsoli. Warto tutaj przypomnieć, że oba modele Xboksa wyposażone zostały tylko w jedno gniazdo na karty rozszerzenia.

W PlayStation 5 firma Sony postawiła na wykorzystanie normalnych dysków M.2 SSD NVMe (z interfejsem PCIe 4.0), które będą musiały spełniać minimalne wymagania prędkości. Aktualnie dostępne dyski, owszem, są drogie, ale zaczną tanieć szybciej niż dedykowane rozwiązanie. Zobaczymy więc, czy taka decyzja nie odbije się firmie Microsoft czkawką.

  1. Xbox Series X – strona oficjalna