Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 26 lipca 2012, 10:21

autor: Muninn

Czerwcowa ankieta Steam - więcej graczy korzystających ze starszego sprzętu

Serwis Steam opublikował wyniki czerwcowej ankiety na temat sprzętu i oprogramowania, używanego przez użytkowników usługi. Liczby wskazują, że wzrósł odsetek graczy korzystających ze starszego sprzętu.

Serwis Steam opublikował informacje zebrane za sprawą czerwcowej ankiety na temat sprzętu i oprogramowania użytkowników usługi. Z przedstawionych danych wynika, że z popularnej platformy dystrybucji cyfrowej korzysta coraz więcej posiadaczy mniej zaawansowanego technologicznie sprzętu.

Czerwcowa ankieta Steam - więcej graczy korzystających ze starszego sprzętu - ilustracja #1
Fragment wyników ankiety

W porównaniu z poprzednimi ankietami znacznie wzrósł odsetek graczy, posiadających karty graficzne firmy Intel. Najczęściej używanymi urządzeniami do wyświetlania grafiki dla systemów obsługujących DX10/11 są: od firmy Nvidia - GeForce GTX 560, od ATI - Radeon HD 5770. Jeżeli chodzi o procesory, użytkownicy serwisu Steam najczęściej korzystają z urządzeń dwurdzeniowych (prawie 50%) oraz czterordzeniowych (38%).

Rozdzielczością ekranu, używaną przez największą liczbę posiadaczy konta na Stamie, jest 1920x1080 pikseli – korzysta z niej 25% ankietowanych. 18% graczy, którzy wzięli udział w badaniu, używają 1366x768, natomiast 7% - z rozdzielczości 1600x900.

Z przedstawionej ankiety wynika, że przeciętny użytkownik serwisu posiada kartę graficzną firmy Nvidia, dwurdzeniowy procesor Intel, 5 lub więcej GB pamięci RAM i korzysta z Windows 7 oraz rozdzielczości ekranu 1920x1080.

Najprawdopodobniej na wynik, ukazujący wzrost liczby posiadaczy starszego sprzętu, duży wpływ miały takie czynniki jak:

  1. większa liczba właścicieli laptopów (rozdzielczość 1366x768), korzystających z serwisu Steam;
  2. wzrost liczby i jakości gier niezależnych, niemających dużych wymagań sprzętowych;
  3. większe zainteresowanie serwisem Steam poza Stanami Zjednoczonymi i Europą Zachodnią.

Steam przeprowadza miesięczne (anonimowe i nieobowiązkowe) ankiety w celu zebrania informacji na temat sprzętu i oprogramowania, posiadanego przez użytkowników usługi. Według serwisu dystrybucji cyfrowej, takie wiadomości pomagają w podejmowaniu decyzji o tym, w jakie technologie inwestować i które produkty najbardziej odpowiadałyby klientom strony.

  1. Ankieta serwisu Steam dotycząca sprzętu
  2. Oficjalna strona Steam
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.