Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 13 grudnia 2021, 16:23

autor: Entelarmer

Czarne i różowe PS5 już oficjalnie; Sony ujawnia własne panele

Sony wreszcie ujawniło własne wymienne panele dla PlayStation 5. Do kompletu otrzymamy też nowe kolory kontrolera DualSense.

W SKRÓCIE:
  • firma Sony rozpoczęła przedsprzedaż wymiennych paneli dla konsoli PlayStation 5, które trafią do sklepów 21 stycznia 2022 roku;
  • produkt jest dostępny w pięciu kolorach: Galactic Purple, Cosmic Red, Starlight Blue, Nova Pink i Midnight Black;
  • do kompletu Sony oferuje identyczne warianty kolorystyczne kontrolera DualSense, które zadebiutują 14 stycznia 2022 roku.

Niedawny patent Sony pozwalał wierzyć, że gracze w końcu doproszą się możliwości „przekolorowania” PlayStation 5 na czarno. Jak się okazuje, firma przygotowała nie jeden, lecz kilka wymiennych paneli dla konsoli. Oprócz czarnego (Midnight Black) do wyboru mamy także czerwony (Cosmic Red), niebieski (Starlight Blue), fioletowy (Galactic Purple) oraz różowy (Nova Pink). Wszystkie warianty zaprezentowano na oficjalnym materiale wideo (do obejrzenia poniżej).

Posiadacze PS5 od dawna liczyli na alternatywne warianty kolorystyczne konsoli. Jednak dotychczas musieli korzystać z nieoficjalnych produktów, a Sony uparcie walczyło z panelami wytwarzanymi przez zewnętrzne firmy (choć te nie dały za wygraną).

PlayStation 5 kupisz tutaj

Za tę przyjemność Sony życzy sobie 55 dolarów, czyli około 225 złotych. Może wydawać się to zbyt wysoką ceną – dopóki nie porówna się jej z ofertą paneli od niezależnych producentów. Za „prawnikoodporne” Darkplates 2.0 firma Dbrand życzyła sobie 59 dolarów w przedsprzedaży, a obecnie jej produkt kosztuje 69 dolarów. Innymi słowy, panel Sony jest tańszy od wielu nieoficjalnych zamienników. Należy zauważyć, że obecnie w ofercie są tylko dwa kolory: czarny oraz czerwony.

W parze z nowymi panelami idą identyczne warianty kolorystyczne kontrolera DualSense. W oficjalnym sklepie PlayStation kosztują one 75 dolarów (około 307 zł), a więc są o 5 dol. droższe niż standardowy, biały pad. Datę premiery kontrolerów ustalono na 14 stycznia 2022 roku, a panele zadebiutują tydzień później.

Czarne i różowe PS5 już oficjalnie; Sony ujawnia własne panele - ilustracja #1
Do paneli będzie można dokupić pada DualSense w identycznym kolorze.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Czarne i różowe PS5 już oficjalnie; Sony ujawnia własne panele - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.