Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 27 września 2021, 14:35

autor: mokosh

Chomik handlował kryptowalutami, zarobił więcej niż Warren Buffet

Mr. Goxx to wschodząca gwiazda branży kryptowalutowej. Swoją karierę rozpoczął w lipcu tego roku i może pochwalić się zyskiem rzędu 20%.

Jeśli interesujecie się finansami i śledzicie światowe giełdy, zapewne kojarzycie indeks S&P 500 czy rekinów finansjery pokroju Warrena Buffeta. Mogliście jednak nie słyszeć o Mr. Goxxie, który choć jest… chomikiem, osiąga wyższe stopy zwrotu od profesjonalnych inwestorów.

Chomik handlował kryptowalutami, zarobił więcej niż Warren Buffet - ilustracja #1
Schemat klatki Mr. Goxx’a, źródło: Twitch.tv

Jak dowiadujemy się z portalu Protos, chomikowi idzie całkiem nieźle – od lipca, kiedy to zaczął swoją przygodę z kryptowalutami, zarobił prawie 20%. Z początkowego kapitału, jakim było 390 dolarów, wyciągnął 70 dolarów (obecnie jego portfel inwestycyjny wynosi 460 dol.). Oznacza to, że radzi sobie aktualnie lepiej, niż lecący w dół Bitcoin, w którego uderzył zakaz transakcji kryptowalutowych w Chinach.

Jeśli zastanawiacie się, jak dokonywane są transakcje, to możecie zobaczyć to na poniższym filmie, który stworzył właściciel zwierzaka. Chomik najpierw biega w swoim kołowrotku, wybierając jedną z trzydziestu możliwych do zainwestowania kryptowalut, a następnie staje przed dwoma tunelami. W zależności od tego, do którego z nich Mr. Goxx wchodzi, wybrana waluta jest sprzedawana bądź kupowana. Ot, cały mechanizm.

Jeśli chcecie śledzić poczynania chomika na rynku, to istnieje kilka możliwości. Mr. Goxx ma swój profil zarówno na Twitchu, gdzie odbywają się transmisje na żywo, jak i na Twitterze, gdzie wstawiane są informacje o tym, jak radzi sobie chomik. Warto tutaj wspomnieć, że twórca inicjatywy inwestującego w krypto chomika przypomina w każdym z wpisów o tym, że treści tworzone są wyłącznie dla rozrywki, a nie jako porady finansowe. Niemniej jednak jest to dość ciekawy sposób na urozmaicenie życia – zarówno właściciela, jak i chomika.

Chomik handlował kryptowalutami, zarobił więcej niż Warren Buffet - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.