Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 września 2021, 14:10

autor: Patryk Łukasz Kubiak

Zobacz nowy, widowiskowy teaser Diuny

Diuna otrzymała nowy teaser. Zapowiedź filmu trwa kilkanaście sekund i prezentuje wiele widowiskowych ujęć, które będziemy mogli podziwiać na wielkim ekranie już za niecały miesiąc.

Nowy teaser Diuny wylądował na profilu filmu na Instagramie. Krótkie wideo promujące nadchodzącą produkcję Warner Bros. skupia się na relacji rodu Atrydów, głównie Paula, w którego wciela się Timothée Chalamet, z postacią graną przez Jasona Momoa – Duncanem Idaho. Teaser nie zdradza o przedstawionej historii nic ponad to, czego nie wiedzielibyśmy z książki autorstwa Franka Herberta oraz poprzednich materiałów. Zapowiedź jest jednak widowiskowa – uwagę przykuwają zwłaszcza ujęcia prezentujące choreografię walk. Zobaczcie sami:

Obok Chalameta i Momoa w Diunie wystąpią m.in. Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Zendaya, Dave Bautista, Stellan Skarsgard, Josh Brolin i Charlotte Rampling. Obraz wyreżyserował Denis Villeneuve, który wraz z Erikiem Rothem i Jonem Spaihtsem napisał również scenariusz. Diuna trafi do polskich kin 22 października 2021 roku.

  1. Reżyser Diuny Denis Villeneuve krytykuje MCU: „Jest zbyt wiele filmów Marvela”
  2. Nowe promocyjne wideo z Diuny Villeneuve’a, przedstawia rody i postacie