Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 września 2021, 13:28

James McAvoy o powrocie do roli Profesora X - „nigdy nie mów nigdy”

James McAvoy został zapytany, czy chciałby powrócić do roli Profesora X. Aktor podzielił się swoim spojrzeniem na kultową postać.

Choć saga X-Men zapoczątkowana przez film z 2000 roku zdaje się być zamknięta, to część fanów nadal marzy o powrocie aktorów do dawnych ról. Dotyczy to także Jamesa McAvoya, który wcielił się w Profesora X, czyli Charlesa Xaviera. W wywiadzie dla serwisu Collider został on zapytany, czy chciałby przeżyć taki comeback.

Myślę, że miałem okazję dokładnie zgłębić tę postać, oczywiście nie całkowicie, bo zawsze jest jeszcze coś do odkrycia, ale zdążyłem spędzić dużo czasu z Profesorem X i jestem tym całkiem usatysfakcjonowany. Nie powiem jednak, że nie chciałbym do tego wrócić. Jak powiedział James Bond, nigdy nie mów nigdy. Nie jest jednak tak, że tego oczekuję. Nie będę rozpaczał, jeśli już więcej się to nie zdarzy.

Ze słów aktora wynika, że kwestia ta jest mu właściwie obojętna. McAvoy nie zamierza walczyć o powrót do roli, lecz skorzystałby z okazji, gdyby takowa się pojawiła. Taka ewentualność nie jest przy tym czymś niewiarygodnym. Podobny powrót po latach zaliczył bowiem Alfred Molina w nowej odsłonie Spider-Mana.

Możliwe więc, że w przyszłości zobaczymy McAvoya w roli Charlesa Xaviera. Zależy to jednak od zamysłów ludzi, którzy kierują rozwojem kinowego uniwersum Marvela.