Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 września 2020, 11:23

autor: mikos

Benchmark GeForce RTX 3080 w Ashes of the Singularity

Wyciekł benchmark karty RTX 3080 od Nvidii. Pierwsze wyniki wskazują na znaczny wzrost wydajności względem poprzedniej generacji.

Benchmark GeForce RTX 3080 w Ashes of the Singularity - ilustracja #1
Zieloni bardzo chcą żebyśmy kupili ich karty. Źródło – wccftech.

Czająca się tuż za rogiem premiera nowych kart graficznych Nvidii wywołuje dużo emocji, więcej niż pierwotnie zakładano. Imponują świetne wyniki w grach, przeraża rozmiar, zachęca wydajność. Dziś znany „leaker” z Twittera _rogame podzielił się z nami (a jakże) przeciekami dotyczącymi wydajności RTX-a 3080 w benchmarku gry Ashes of Singularity.

Z uśrednionych wyników możemy dowiedzieć się, że RTX 3080 jest szybszy od RTX-a 2080 Ti o około 27% w rozdzielczości 4K. Nie wiemy niestety, jakie były zegary karty, ani czy był to model referencyjny, czy też nie. Istnieje także duże prawdopodobieństwo, że samo Ashes of Singularity nie jest jeszcze odpowiednio zoptymalizowane pod kątem kart Ampere, a sterowniki od Nvidii to na pewno wersja beta. W związku z wszystkimi wyżej wymienionymi wątpliwościami, istnieje szansa, że finalne wyniki będą lepsze. Niemniej to, co widzimy teraz i tak wskazuje na pokaźny wzrost wydajności względem Turingów.

Benchmark GeForce RTX 3080 w Ashes of the Singularity - ilustracja #2
Takie wyniki nie napawają optymizmem posiadaczy RTX-ów 2080 Ti… Źródło: videocardz.

Karta graficzna GeForce RTX 3080 zadebiutuje na rynku 17 września bieżącego roku. Ma być wyposażona w 8704 rdzenie CUDA i 10 GB pamięci RAM GDDR6X.