Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 czerwca 2021, 15:15

autor: aadamus

Ankieta sprzętowa Steam - spadek liczby użytkowników procesorów Intela

Na Steamie pojawiła się majowa ankieta sprzętowa. Wynika z niej, że wśród użytkowników platformy firmy Valve nadal dominują podzespoły od Nvidii i Intela. AMD jednak nie odpuszcza i zwiększa swoje udziały w segmencie procesorów.

Na Steamie opublikowane zostały wyniki majowej ankiety sprzętowej, które przekazują nam informacje na temat podzespołów i oprogramowania wykorzystywanego przez użytkowników platformy firmy Valve. W tym miesiącu obyło się bez gwałtownych zmian.

Ankieta sprzętowa Steam - spadek liczby użytkowników procesorów Intela - ilustracja #1
Źródło: Steam

W maju ponownie najpopularniejszym systemem operacyjnym był Windows 10 w wersji 64-bitowej – łącznie korzysta z niego 96,56% użytkowników Steama. Jest to kolejny miesiąc, kiedy zalicza on wzrost swoich udziałów w tym segmencie.

W przypadku kart graficznych nadal niezachwiana pozostaje pozycja Nvidii. W następnym miesiącu z kolei 75,6% graczy korzystało z produktów tej firmy. Na kolejnych stopniach podium znalazły się natomiast AMD z 16,18% i Intel z 8,08%. Najpopularniejszym modelem jest natomiast Nvidia GeForce GTX 1060.

W segmencie procesorów widoczna jest tendencja spadkowa Intela. W ciągu ostatniego miesiąca firma straciła pół procenta użytkowników na rzecz AMD. Chociaż amerykański gigant nadal dominuje, a z jego produktów korzysta 70% ankietowanych, to i tak widać, że od dłuższego czasu sukcesywnie traci on swoje udziały.

Ponadto wśród graczy nadal dominują komputery z 16 GB RAM oraz procesorami czterordzeniowymi. W obu tych przypadkach jednak zaobserwować można spadek popularności.