Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 kwietnia 2019, 13:00

autor: Aquma

AMD zaprezentuje karty graficzne Navi na E3 2019

[Aktualizacja] Portal TweakTown donosi, że koncern AMD planuje zaprezentować karty graficzne oparte na architekturze Navi w czasie tegorocznych targów E3 w Los Angeles. Plotki sugerują również, kiedy pierwszy z układów pojawi się na rynku oraz jaka może być jego potencjalna cena.

AllegroGG Wszystko dla Graczy

Aktualizacja (17 kwietnia 2019 r.): dzięki serwisowi SegmentNext poznaliśmy również potencjalną – i podejrzanie niską – cenę omawianej karty graficznej AMD. Przeciek sugeruje, że układ będzie sprzedawany za 259 dolarów, czyli 976 zł bez podatku VAT. Jeśli rzeczywiście będzie można nabyć ten produkt za tak niewielkie pieniądze, może się on okazać prawdziwym hitem – przestrzegamy jednak, by traktować te doniesienia z należytą dozą ostrożności.

Navi zostanie zaprezentowane na E3 2019? - AMD zaprezentuje karty graficzne Navi na E3 2019 - wiadomość - 2019-04-17
Navi zostanie zaprezentowane na E3 2019?

Serwis TweakTown donosi, że firma AMD zaprezentuje karty graficzne z rodziny Navi w czasie tegorocznych targów E3, które odbędą się w dniach 11-13 czerwca. Układy mają trafić do sprzedaży niecały miesiąc później, 7 lipca – dwie siódemki w dacie mają nawiązywać do stanowiącego dumę „czerwonych” procesu produkcyjnego 7nm. Wieści są zbieżne z wieloma wcześniejszymi informacjami i mają sporo sensu – E3 to przecież swoiste święto graczy, czyli idealny moment na zaprezentowanie takiego produktu.

Według redaktorów portalu, pierwsza karta graficzna oparta na wspomnianej architekturze – Navi 10 – ma charakteryzować się wysoką wydajnością. W wewnętrznych testach podobno bez problemu pokonuje Radeona RX Vegę 64 i nawiązuje rywalizację z GeForce’em RTX 2080 od Nvidii. Oznaczałoby to, że „zieloni” nadal będą mogli pochwalić się najmocniejszym GPU dla graczy na rynku, czyli RTX-em 2080 Ti (technicznie rzecz biorąc jest jeszcze Titan RTX, jednak to raczej układ dedykowany zastosowaniom profesjonalnym). Jeśli pierwsza karta z rodziny Navi będzie właściwie wyceniona, nie powinno to stanowić problemu dla AMD – szczególnie, że według plotek „czerwoni” mają jeszcze w zanadrzu mocniejszy model Navi 20 (ten jednak podobno zadebiutuje dopiero w 2020 roku).

Navi zapowiada się obiecująco, choć z jakimikolwiek ocenami musimy oczywiście poczekać do premiery i pierwszych niezależnych testów.

  1. AMD – strona oficjalna