Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 listopada 2015, 12:42

autor: Góral

AMD zapowiada Radeon Software Crimson Edition

Koncern AMD zapowiedział, że w tym roku pożegnamy się ze sterownikami Catalyst, a zamiast nich otrzymywać mamy oprogramowanie Radeon Software. Pierwsza wersja nazwana Crimson Edition wprowadzi także Radeon Settings, które zastąpią Catalyst Control Center.

Koncern AMD zapowiedział w przesłanej wiadomości prasowej wprowadzenie na rynek oprogramowania Radeon Software (pierwsza wersja nazywać ma się Crimson Edition), tworzonej przez nowy dział firmy Radeon Technologies Group (utworzono go z zespołów odpowiedzialnych za technologie graficzne). Nowe rozwiązanie, które ukaże się jeszcze w tym roku, zastąpi obecne AMD Catalyst. W wyniku tego posunięcia znany do tej pory Catalyst Control Center wyewoluuje do Panel Radeon Settings, a całość pozwoli m.in. na dłubanie w ustawieniach układów, umożliwi głębsze dostosowywanie grafiki w grach, pojawią się opcje społecznościowe, a ponadto oprogramowanie wypuszczane w ramach Radeon Software zwiększy także stabilność działania i nie tylko.

Nowy panel ma być bardziej intuicyjny od Catalyst Control Center. - AMD zapowiada Radeon Software Crimson Edition - wiadomość - 2015-11-03
Nowy panel ma być bardziej intuicyjny od Catalyst Control Center.

Aplikacja ma być bardziej funkcjonalna, przejrzysta i szybsza od obecnych rozwiązań, więc z pewnością zapowiada się ciekawie. Tymczasem warto zerknąć na załączone do wiadomości nagranie, na którym omówiono ogólną koncepcję Radeon Software Crimson Edition. Ponadto warto wspomnieć, że Radeon Technologies Group zajmować ma się nie tylko rzeczonym oprogramowaniem, ale także układami graficznymi oraz nowymi technologiami, a na czele grupy stoi Raja Koduri.

AMD zapowiada Radeon Software Crimson Edition - ilustracja #2

AMD to amerykańska korporacja założona w 1969 roku. W 2006 roku firma przejęła popularnego producenta kart grafiki ATI i od tamtej pory jest w zasadzie jedynym konkurentem Nvidii. W ostatnim czasie koncern nie radzi sobie najlepiej, notując straty rzędu 180 milionów dolarów w samym trzecim kwartale bieżącego roku fiskalnego.