Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 29 sierpnia 2019, 14:30

autor: XxX

AMD wypłaci 12,1 mln USD odszkodowania klientom za wprowadzanie ich w błąd

Nareszcie dobiegła końca tocząca się 4 lata sprawa przeciwko AMD. Dotyczyła ona wprowadzania klientów w błąd przy reklamowaniu procesorów z rodziny Bulldozer. Sąd wyznaczył karę w wysokości 12,1 mln dolarów.

Sąd wyznaczył dla AMD karę w wysokości 12,1 mln USD. - AMD wypłaci 12,1 mln USD odszkodowania klientom za wprowadzanie ich w błąd - wiadomość - 2019-08-29
Sąd wyznaczył dla AMD karę w wysokości 12,1 mln USD.

Ciągnąca się przez wiele lat sprawa dotycząca wprowadzania klientów w błąd nareszcie znalazła swój finał. Klienci, którzy zakupili błędnie reklamowane procesory AMD z rodziny Bulldozer i dołączyli do pozwu zbiorowego, dostaną rekompensatę w wysokości 35 dolarów każdy. Producent otrzymał łączną karę w wysokości 12,1 mln USD.

Rodzina procesorów Bulldozer liczy już sobie osiem lat. To wtedy pojawiły się na rynku pierwsze modele, jednak cała sprawa jest nieco młodsza. Pozew przeciwko AMD został złożony cztery lata temu przez klientów, którzy poczuli się wprowadzeni w błąd. AMD reklamowało swoje procesory jako pierwsze na rynku w pełni ośmiordzeniowe jednostki, podczas gdy były to cztery dwurdzeniowe procesory, korzystające z jednego koprocesora.

W ten sposób reklamowane były procesory AMD kilka lat temu. - AMD wypłaci 12,1 mln USD odszkodowania klientom za wprowadzanie ich w błąd - wiadomość - 2019-08-29
W ten sposób reklamowane były procesory AMD kilka lat temu.

Początkowo przedstawiciele AMD zarzekali się, że będą bronić swoich racji i na pewno nie pójdą na ugodę. Jak widać w końcu udało się ich zmiękczyć, bowiem dobrowolnie przystali na rozwiązanie zaproponowane przez sąd.

Tylko niewielka grupa kupujących otrzyma odszkodowanie. Mają to być osoby mieszkające w stanie Kalifornia, które zakupiły jeden z ośmiu branych pod uwagę układów: FX-8120, FX-8150, FX-8320, FX-8350, FX-8370, FX-9370, FX-9590.

Na pozór wydawać się może, że klienci dopięli swego. Największym wygranym w tym wszystkim jest jednak kancelaria i… sama firma AMD, której udało się wykpić stosunkowo niewielkim kosztem. W końcu cóż to znaczy jakieś marne 12 mln dolarów dla tak wielkiego producenta.