Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 6 listopada 2021, 09:00

Amazon i Boeing wystrzelą Internet w kosmos, a Windows 11 pomoże nam zamilknąć

Czy Amazon zmieści się na orbicie? Czemu tutaj jest test sprzętu zamiast newsa? Ile jest warte zdjęcie z toną wolframu? Czy komputer zastąpi Beethovena? I czy Windows 11 ułatwi nam milczenie?

SPIS TREŚCI:
  • Amazon i Boeing wystrzelą Internet w kosmos, ale Musk już tam jest
  • Gadżety bez sensu to najlepsze, co mnie spotkało
  • Górnicy kupują prawo do fotki z toną wolframu
  • Kompozytor? Dziękuję, mam SI
  • Windows 11 pomoże nam zamilknąć

Zapraszamy na nasz alternatywny przegląd wiadomości ze świata technologii. Poniżej znajdziecie newsy przyćmione przez te o najnowszych konsolach, wielkich skandalach czy tweetach pewnego ekscentrycznego miliardera lubującego się w kosmosie i kryptowalutach. Nie znaczy to jednak, że są to tematy nieciekawe – wręcz przeciwnie!

Amazon i Boeing wystrzelą Internet w kosmos, ale Musk już tam jest

Amazon i Boeing wystrzelą Internet w kosmos, a Windows 11 pomoże nam zamilknąć - ilustracja #1
Ziemia? Nie widzę, satelity mi zasłaniają. Źródło: Comfreak/Pixabay.

Pod koniec przyszłego roku Amazon chce wystrzelić pierwsze internetowe satelity na ziemską orbitę. Wygląda na to, że Jeff Bezos nie odpuszcza i stara się wejść na każdy rynek, na którym jest obecne konkurencyjne SpaceX od Elona Muska. Z kolei Boeing planuje wystrzelenie łącznie 147 satelitów, które przynajmniej teoretycznie mogą zaoferować lepsze transfery niż Starlink, choć nie znamy dat ani szczegółów. Na orbicie robi się coraz większy tłok.

Gadżety bez sensu to najlepsze, co mnie spotkało

W tym miejscu prawdopodobnie przeczytalibyście o nowych butach Adidasa z serii Xbox, o konsoli Game Boy Advance przerobionej na Switcha czy o przełomowej technologii dostarczającej niewidomym obrazy bezpośrednio do mózgu. Wszedłem jednak w posiadanie Razer Gaming Finger Sleeve. Zapraszam do inauguracyjnej sekcji niezależnych testów i recenzji.

Amazon i Boeing wystrzelą Internet w kosmos, a Windows 11 pomoże nam zamilknąć - ilustracja #2
Czy życie jest lepsze z Razer Gaming Finger Sleeve? Tak.

Za 11,99 euro (ok. 55 zł) otrzymujemy elegancko zapakowane dwa… naparstki? Czymkolwiek jest Razer Gaming Finger Sleeve, design nie pozostawia wątpliwości, że wprowadzi gamingowy sznyt w nasze życie. Krój jest dość obcisły, więc pomimo szczupłej dłoni musiałem nieco powalczyć z nakładkami w trakcie zakładania na kciuk – wydają się lepiej dopasowane do palców wskazujących. Na jednej znajdziemy napis „RAZER”, na drugiej zaś logo producenta.

Platformami testowymi były Samsung Galaxy S8+ oraz iPad Air 4. generacji. Testy odbyły się w trakcie przeglądania najlepszego w kraju portalu o grach oraz grania w SimCity BuildIt.

Najważniejszy jest jednak ślizg po ekranie. Na obu urządzeniach Razer Gaming Finger Sleeve działał świetnie. Zarówno na czystym, jak i lekko zabrudzonym wyświetlaczu ruchy były płynne, szybkie i zabójczo precyzyjne. Korzystanie z ekranu dotykowego sprawiało prawdziwą radość, wrażenia porównałbym do myszki z górnej półki na solidnej podkładce. Nawet proste czynności wydawały się dynamiczniejsze i bardziej ekscytujące.

Razer Gaming Finger Sleeve jest jednym z całkowicie absurdalnych gadżetów, bez których ludzkość świetnie by sobie poradziła. Czy jednak życie staje się lepsze, gdy nasze kciuki zamieniają się w gamingową maszynę? Oj tak. Idę zamówić ściereczkę od Apple.

Górnicy kupują prawo do fotki z toną wolframu

Amazon i Boeing wystrzelą Internet w kosmos, a Windows 11 pomoże nam zamilknąć - ilustracja #3
Sześcian fascynuje swoją prostotą kształtu. Źródło: TheDigitalArtist/Pixabay.

Kostka wykonana z wolframu jest memem szczególnie popularnym w kryptowalutowym środowisku. Idąc o krok dalej, Midwest Tungsten Service postanowiło zaoferować na sprzedaż sześcian wolframu o wadze ponad 900 kg. Transport byłby dość kłopotliwy, dlatego na sprzedaż wystawiono prawo własności w postaci NFT do kostki przechowywanej w siedzibie firmy z możliwością odwiedzin raz w roku. Nikt tego nie kupi? Grupa kryptowalutowych inwestorów TungstenDAO zapłaciła 56,9 ETH, czyli około miliona złotych. Cytując fragment redditowej pasty:

Siedzę tu z moim sześcianem wolframu, transcendentny ponad samą śmierć. Bo o ile ta kostka wolframu będzie trwać wiecznie, jestem w obecności nieśmiertelności.

Kompozytor? Dziękuję, mam SI

Ludwig van Beethoven niedługo przed śmiercią pracował nad swoją dziesiątą symfonią. Nie spodziewał się zapewne, że ukończy ją sztuczna inteligencja stworzona w XXI wieku przez Ahmeda Elgammala, profesora na Rutgers University. Wyszło całkiem zgrabnie.

Windows 11 pomoże nam zamilknąć

Bierzecie udział w spotkaniu w Microsoft Teams i chcecie rzucić pod nosem kąśliwą uwagę? Nic prostszego! Windows 11 Insider Preview Build 22494 wprowadza możliwość łatwego wyciszenia mikrofonu przyciskiem na pasku zadań. Pozostaje trzymać kciuki, by w nowym systemie było coraz więcej takich rozwiązań.

Amazon i Boeing wystrzelą Internet w kosmos, a Windows 11 pomoże nam zamilknąć - ilustracja #4
Prosty, elegancki i wygodny sposób na wyciszenie mikrofonu. Oby więcej takich! Źródło: Microsoft.
Amazon i Boeing wystrzelą Internet w kosmos, a Windows 11 pomoże nam zamilknąć - ilustracja #5

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.