Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 21 października 2020, 12:56

autor: mikos

Aktualizacja Windows 10 20H2 już dostępna

Można już pobierać najnowszy update systemu Windows 10, oznaczony symbolem 20H2. Podpowiadamy, co przyniosła październikowa aktualizacja i jak ją pobrać.

Po wielu miesiącach testów i oczekiwania aktualizacja 20H2 do systemu Windows 10 w końcu trafi do użytkowników. „October 2020 Update”, bo pod taką nazwą funkcjonuje uaktualnienie, będzie wdrażane stopniowo, co oznacza, że nie wszyscy od razu otrzymają do niego dostęp.

Aktualizacja 20H2 działa na zasadzie „service packa”, podobnie jak ta oznaczona numerem 1909. Osoby, które mają na swoim komputerze system Windows 10 w wersji „May 2020 Update” pobiorą nowe uaktualnienie przez usługę Windows Update i raczej nie potrwa to zbyt długo. Co innego, jeśli na bieżąco nie aktualizowaliśmy naszego systemu operacyjnego - wtedy cały proces może zająć sporo czasu.

Główną zmianą jest odświeżenie menu start z ujednoliceniem koloru tła kafelków. Od teraz nie mamy już do czynienia z wielokolorową mozaiką, a jednolitym tłem dopasowującym się do wybranego przez nas motywu. Poza tym nowa przeglądarka Edge oparta na Chromium jest już integralną częścią systemu. Ponadto dokonano wielu mniejszych usprawnień ogólnej stabilności systemu.

Aktualizacja Windows 10 20H2 już dostępna - ilustracja #1
Czas na testy aktualizacji na żywym organizmie… to znaczy na użytkownikach.

Jeżeli chcecie już teraz cieszyć się najnowszą wersją Windowsa 10, to zajrzyjcie do Ustawień i w zakładce „Aktualizacja i zabezpieczenia” kliknijcie przycisk „wyszukaj aktualizacje”. Jeśli Windows Update nie poinformuje Was o żadnym dostępnym uaktualnieniu, wtedy musicie proces przeprowadzić manualnie za pomocą dedykowanego narzędzia Microsoftu. Alternatywnie możecie zainstalować system z pliku ISO dostępnego w narzędziu do tworzenia multimediów. Jak zwykle w przypadku takich dużych aktualizacji zalecamy jednak wstrzymanie się chociaż przez klika dni i poczytanie opinii o stabilności i ewentualnych błędach, które przynosi update.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.