Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2020, 12:10

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Walka z zombie w stylu Jagged Alliance; MicroProse wyda nową grę

Firma MicroProse opublikowała zwiastun Urban Strife – produkcji łączącej elementy strategiczne z mechanikami wyciągniętymi z gier RPG oraz tytułów survivalowych.

W SKRÓCIE:

  1. w sieci pojawił się nowy trailer Urban Strife – taktycznej gry RPG, której akcja toczy się w świecie zniszczonym przez zombie;
  2. zwiastun przedstawia świat i pokazuje kilka fragmentów rozgrywki.

Firma MicroProse zaprezentowała nowy zwiastun Urban Strife – hybrydowej produkcji przypominającej mariaż znanego cyklu strategicznego Jagged Alliance z grą RPG oraz mechanikami wyciągniętymi żywcem z tytułu survivalowego. Materiał niestety nie jest zbyt długi, ale przedstawia zniszczony przez zombie świat i zawiera sporo fragmentów rozgrywki.

Trzeba przyznać, że gra prezentuje się ciekawie. Klimat mocno przypomina popularny serial Żywe trupy (ang. The Walking Dead) – twórcy ze studia White Pond Games nie ukrywają zresztą, że są jego wielkimi fanami. Z kolei w rozgrywce można znaleźć szereg różnych rozwiązań, dzięki którym gra nie sprawia wrażenie płytkiej.

Taktyczna walka bazuje na pomysłach z Jagged Alliance 2, ale twórcy wprowadzili do tej formuły parę własnych pomysłów (przykładowo zombie poruszają się wspólnie w tej samej turze, dzięki czemu gracz nie musi czekać na mozolne ruchy każdego z licznych wrogów). Mamy też dialogi i zróżnicowane frakcje, a nawet rozbudowany system rzemiosła, dzięki któremu wznosimy i usprawniamy swoją bazę oraz tworzymy przedmioty przydatne w czasie eksploracji postapokaliptycznego świata.

Urban Strife zmierza na pecety i nie ma na razie konkretnej daty premiery. Karta gry na Steamie sugeruje, że produkcja zadebiutuje w trzecim kwartale przyszłego roku.

  1. Urban Strife – strona oficjalna
  2. Urban Strife na Steamie