Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 maja 2020, 10:33

autor: Aquma

720p to już nie HD - YouTube wprowadza zmianę

YouTube zmienił klasyfikację rozdzielczości – 720p nie jest już uznawane za standard High-Definition. Czerwone literki HD pojawiają się dopiero przy opcji 1080p lub lepszej.

720p to już nie HD - YouTube wprowadza zmianę - ilustracja #1
720p to już nie HD – zdaniem YouTube.

W SKRÓCIE:

  1. rozdzielczość 720p nie jest już uznawana za standard HD przez YouTube;
  2. użytkownicy nadal mogą oglądać filmy w tej „rozdziałce”, a ich jakość się nie zmieniła.

YouTube postanowiło zmienić klasyfikację rozdzielczości na platformie – 720p nie jest już uważane za „rozdziałkę” HD (ang. High-Definition). Taki znacznik pojawia się dopiero w przypadku 1080p. Zmianę możecie zobaczyć oglądając niemal dowolny materiał – na przykład opublikowany kilka dni temu gameplay z Ghost of Tsushima.

Niewątpliwie jest to znak czasów – rozdzielczość 1080p jest dzisiaj standardem dla większości użytkowników, a niektórzy korzystają z monitorów / telewizorów obsługujących 1440p lub nawet 4K. Dodatkowo rozwój infrastruktury internetowej spowodował, że na ogół nie musimy oglądać materiałów w niższej rozdzielczości. Wyjątkiem są sytuacje, gdy korzystamy z telefonu i mobilnej transmisji danych.

Oczywiście omawiana zmiana nie oznacza, że z YouTube nie można już korzystać w rozdzielczości 720p. Nie zmieniła się też jakość filmów – ot, po prostu zmieniono oznaczenie. Ciekawe, w jaki sposób na ten ruch zareaguje społeczność zgromadzona na platformie (a także cała reszta Internetu).

  1. YouTube – strona oficjalna