Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 28 sierpnia 2013, 18:57

autor: Hed

2DS od Nintendo – zapowiedziano tańszą wersję 3DS-a bez ekranu 3D

Nintendo wyda w październiku tańszą wersję konsoli 3DS, która nie będzie miała ekranu 3D. Sprzęt otrzymał nazwę 2DS i będzie w stanie odpalić wszystkie tytuły z DS-a oraz 3DS-a.

2DS to 3DS w nowej obudowie i bez ekranu 3D.
2DS to 3DS w nowej obudowie i bez ekranu 3D.
Nintendo 2DS:
  • 2DS to budżetowa wersja 3DS-a w nowej obudowie i bez ekranu 3D
  • Sprzęt będzie kompatybilny z grami z konsol DS i 3DS
  • Produkt wystartuje 12 października w cenie 129,99 dolarów

Firma Nintendo zapowiedziała konsolę przenośną 2DS, która, jak sama nazwa wskazuje, jest wariacją na temat 3DS-a, pozbawioną ekranu 3D. Brak tego elementu i zmiana architektury platformy pozwoliły znacznie obniżyć jej cenę, dzięki czemu powinna ona zainteresować mniej zasobnych graczy. Tym bardziej, że 2DS będzie w stanie uruchomić gry zarówno z konsol NDS, jak i 3DS, więc otrzyma naprawdę bogatą bibliotekę starszych produkcji.

2DS został zaprojektowany jako tańsza wersja popularnych konsol przenośnych Nintendo i na rynku amerykańskim będzie kosztował 129,99 dolarów. Nie znamy jeszcze ceny tego produktu w Europie. Nowy pomysł Nintendo na zainteresowanie graczy handheldami zadebiutuje 12 października, najprawdopodobniej na wszystkich ważnych rynkach. Wiadomo, że na Starym Kontynencie 2DS pojawi się w dwóch wersjach: czerwono-białej lub niebiesko-czarnej.

Oprócz wyraźnie zmienionego wyglądu oraz braku ekranu 3D, sprzęt będzie miał funkcjonalność swoich poprzedniczek, czyli przede wszystkim dwa ekrany, w tym jeden dotykowy. 2DS będzie wyposażony także w łączność bezprzewodową i wsparcie dla platform Nintendo Video oraz eShop. W oficjalnym dokumencie porównawczym czytamy też, że 2DS będzie miał odrobinę mocniejszą baterię niż 3DS, ale za to brak trybu oszczędzania energii oraz głośniczków stereo.

Warto zaznaczyć, że 12 października do sklepów trafią też gry Pokemon X i Y, więc data premiery tej budżetowej wersji konsoli nie jest przypadkowa. Osoby, które nie przepadają za Pokemonami, będą mogły przebierać w katalogu ponad 2000 gier wydanych wcześniej na DS-a lub 3DS-a.

  1. Oficjalna strona konsoli 2DS