Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2013, 18:50

Wasteland 2 – 18-minutowy zapis rozgrywki

Twórcy postapokaliptycznego cRPG Wasteland 2 opublikowali nowy klip wideo, prezentujący 18-minutowy zapis rozgrywki. W akcji zobaczymy nie tylko walkę, ale także system umiejętności oraz sposób w jaki dokonywane przez nas decyzje przekładają się na przebieg misji i fabuły.

Studio InXile Entertainment w tamtym miesiącu ogłosiło, że z wielu przyczyn premiera Wasteland 2 zostanie przesunięta na 2014 rok. Nie oznacza to jednak, że do tego czasu nie będziemy otrzymywać żadnych większych materiałów związanych z tym postapokaliptycznym RPG. W najnowszym opublikowanym przez deweloperów filmie możemy zobaczyć prawie 18-minutowy zapis z rozgrywki z wczesnej wersji tytułu, opatrzony stosownym komentarzem twórców.

Gameplay przedstawia jeden z przygotowywanych poziomów gry i pozwala nam zapoznać się z wieloma opcjami i systemami przygotowanymi na jej potrzeby. Przekonamy się, że zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami możemy rozwiązywać problemy na wiele różnych sposobów, nie będąc równocześnie ograniczonym czarno-białym systemem moralnym, który jest plagą w produkcjach z gatunku. Klip udowadnia również, jak dużą rolę w trakcie zabawy odgrywają umiejętności poszczególnych członków drużyny. Przydają się one często w dość niespodziewanych miejscach, tak jak w przypadku zdolności nawiązywania kontaktu ze zwierzętami, wykorzystanej przy przekraczaniu pola minowego. Producenci Wasteland 2 zapewniają, że wkrótce opublikują kolejne materiały wideo, pokazujące inne atrakcje czekające na graczy.

Wasteland 2 ukaże się w przyszłym roku na komputerach PC. Gra trafi wyłącznie na komputery PC i będzie dostępna zarówno w dystrybucji cyfrowej jak i w wersji pudełkowej. Tytuł ma zapewnić przynajmniej 20 godzin zabawy.

  1. Wasteland 2 - co nowego o postapokaliptycznym RPG od twórcy Fallouta
  2. Wasteland 2, czyli wielki powrót protoplasty Fallouta
  3. Oficjalna strona internetowa gry Wasteland 2