Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 31 stycznia 2020, 10:44

autor: Jiker

2020 rok bez Nintendo Switch Pro

Nintendo podało oficjalnie, że w 2020 roku nie doczekamy się nowego, ulepszonego modelu konsoli Switch. Zamiast tego otrzymamy kilka limitowanych edycji - pierwsza z nich, przeznaczona dla fanów serii Animal Crossing, ukaże się w marcu.

Niedawno sieć obiegły kolejne plotki o domniemanym, ulepszonym modelu konsoli Nintendo Switch. Według analityków miałby on stanowić odpowiedź na nowe platformy stacjonarne Sony i Microsoftu – PlayStation 5 i Xbox Series X. Wczoraj, podczas omawiania najświeższych wyników finansowych koncernu, do sprawy odniósł się Shuntaro Furukawa, prezes Nintendo. Jednoznacznie uciął on spekulacje, ogłaszając, że firma nie planuje wypuszczenia w tym roku nowego modelu Nintendo Switch.

Shuntaro Furukawa, prezes Nintendo, ucina spekulacje o nowym modelu Switcha. Źródło: BusinessWire. - 2020 rok bez Nintendo Switch Pro - wiadomość - 2020-01-31
Shuntaro Furukawa, prezes Nintendo, ucina spekulacje o nowym modelu Switcha. Źródło: BusinessWire.

Jak twierdzi Furukawa, Nintendo jest zadowolone z wyników osiągniętych przez standardowy model Switcha oraz wersję Lite i doskonale zdaje sobie sprawę z zainteresowania, jakie wzbudza konsola. Dlatego też głównym celem firmy pozostaje zwiększenie bazy użytkowników (stan na 31 grudnia to 48 mln zadowolonych klientów – podawana w sieci liczba 52,5 mln sztuk dotyczy egzemplarzy wysłanych do sklepów). Ucięcie spekulacji na temat edycji Pro ma na celu oczyszczenie sytuacji i uspokojenie fanów wielkiego N.

Furukawa przypomniał również, że w kolejnych miesiącach Nintendo planuje wypuścić na rynek szereg limitowanych edycji Switcha, takich jak zapowiedziana na marzec wersja dedykowana miłośnikom cyklu Animal Crossing (będzie ona towarzyszyć premierze nowej odsłony serii, czyli Animal Crossing: New Horizons). To standardowa praktyka japońskiej firmy, wyniesiona przez nią niemal do rangi sztuki. Wystarczy wspomnieć 3DS-a, którego poszczególne modele doczekały się kilkudziesięciu różnych wydań i wersji kolorystycznych.

Zamiast Switch Pro otrzymamy limitowane edycje standardowego modelu i edycji Lite. Źródło: Nintendo.com - 2020 rok bez Nintendo Switch Pro - wiadomość - 2020-01-31
Zamiast Switch Pro otrzymamy limitowane edycje standardowego modelu i edycji Lite. Źródło: Nintendo.com

Niewykluczone też, że duże natężenie plotek na temat domniemanej wersji Pro ostatecznie znajdzie pokrycie w rzeczywistości – w sieci już zaczynają pojawiać się sugestie, jakoby Nintendo miało w bliżej nieokreślonej przyszłości wycofać podstawowego Switcha i zastąpić go na półkach sklepowych zupgrade’owanym modelem. Spekuluje się, że obsłuży on rozdzielczość 4K i zaoferuje wsparcie dla bardziej pojemnych kartridży. Być może walka z PS5 i nowym Xboxem pociągnie też obniżkę ceny (na którą obecnie nie ma szans). Póki co oficjalne stanowisko firmy jest jednak jasne: żadnych nowych modeli Nintendo Switch w tym roku.

Ostatnia aktualizacja: 2020-01-31

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach