Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 6 marca 2020, 09:24

autor: Aquma

109 mln PS4 vs 41 mln Xbox One - AMD o wynikach sprzedaży konsol

Firma AMD poinformowała, że do sklepów trafiło łącznie ponad 150 milionów konsol PlayStation 4 i Xbox One. Dzięki porównaniu tych danych z informacjami ujawnionymi przez Sony wiemy, że sprzedaż urządzenia Microsoftu wynosi ok. 41 mln.

Ósma generacja powoli dobiega końca. - 109 mln PS4 vs 41 mln Xbox One - AMD o wynikach sprzedaży konsol - wiadomość - 2020-03-06
Ósma generacja powoli dobiega końca.

W SKRÓCIE:

  1. na rynek trafiło łącznie 150+ mln konsol PS4 i Xbox One;
  2. oznacza to, że sprzedaż Xboksa One wynosi ok. 41 mln;
  3. informacje pochodzą od koncernu AMD – producenta części do sprzętu ósmej generacji.

Prezes firmy AMD – dr Lisa Su – poinformowała, że w latach 2013-2020 do sklepów trafiło łącznie przeszło 150 milionów konsol PlayStation 4 i Xbox One (użyto sformułowania „shipped”). Informacja została podana w czasie tzw. Financial Analyst Day 2020 (koncern z Mountain View obchodzi go 5 marca). Warto przypomnieć, że „czerwoni” odpowiadają za produkcję podzespołów do sprzętu ósmej generacji.

Doniesienia są dla nas ciekawe przede wszystkim dlatego, że umożliwiają określenie przybliżonej liczby Xboksów One na rynku – Microsoft od dłuższego czasu nie podaje tego typu danych, ale Sony regularnie chwali się kolejnymi granicami pokonywanymi przez PS4. W lutym tego roku Japończycy poinformowali, że do końca 2019 r. sprzedali 108,9 mln egzemplarzy urządzenia (statystyki obejmują także PlayStation 4 Pro). Oznacza to, że do sklepów trafiło łącznie około 41 mln Xboksów One S i Xboksów One X.

W ósmej generacji Microsoft oddał pole Sony. Jak będzie w dziewiątej?
W ósmej generacji Microsoft oddał pole Sony. Jak będzie w dziewiątej?

Warto odnotować, że dane przedstawione przez AMD nie są precyzyjne – dr Lisa Su użyła sformułowania „150+ milionów” i trudno stwierdzić, ile dodatkowych konsol kryje się pod plusem. Nie wiemy też, jak wyglądała sprzedaż w ostatnich kilku miesiącach, choć wiadomo, że systematycznie zwalnia (nawet mocniej niż zakładali producenci).

  1. PlayStation – strona oficjalna
  2. Xbox – strona oficjalna
  3. AMD – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach