Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Zombie BBQ (NDS)
OkładkaZombie BBQ (NDS)

Zombie BBQ NDS

Zombie Bar-B-Que | Little Red Riding Hood's Zombie BBQ

Zabawna strzelanina. Gracz przejmuje kontrolę nad postacią Czerwonego Kapturka, zajmując się masową eksterminacją nawiedzających baśniową krainę zombiaków.

Zręcznościowe | fantasy | zombie | shoot 'em up | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Zombie BBQ Premiera NDS

28października2008

producent: Enjoy Up Games wydawca: Gammick Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Zombie BBQ to zabawna strzelanina, w której gracz zajmuje się masową eksterminacją tytułowych nieumarłych, wykorzystując do tego celu wiele różnych rodzajów broni. Za przygotowanie gry odpowiedzialne jest hiszpańskie studio developerskie Enjoy Up Games, które w przeszłości opracowało też między innymi trójwymiarową platformówkę Chronos Twin. Zombie BBQ przygotowane zostało wyłącznie z myślą o użytkownikach konsoli Nintendo DS.

Akcja opisywanej strzelaniny rozgrywa się w baśniowej krainie, która pewnego dnia nawiedzona zostaje przez hordy mózgożernych zombiaków. Gracz przejmuje kontrolę nad postacią Czerwonego Kapturka, wyruszając do bezpośredniej walki z nieumarłymi, a także słynnymi postaciami z wielu bajek, jak chociażby trzema małymi świnkami, Pinokiem czy Śpiącą Królewną. Oprócz zwykłych przeciwników należy także pokonywać zdecydowanie silniejszych bossów, pojawiających się w końcowej części każdego z rozgrywanych etapów.

Właściwa zabawa jest stosunkowo uproszczona. Kolejne wydarzenia obserwowane są w rzucie izometrycznym, a główna bohaterka znajduje się w dolnej części ekranu, przemieszczając się po z góry ustalonej ścieżce. Do dyspozycji gracza oddano wiele ciekawych narzędzi zagłady. Są to przede wszystkim potężne giwery – pistolety maszynowe, shotguny czy wyrzutnie rakiet. Czerwony Kapturek może też jednak korzystać z granatów oraz różnorakich bomb. Kolejne bronie odblokowuje się w miarę swoich postępów.

Do pokonania jest kilkanaście poziomów, rozgrywających się w różnych zakątkach baśniowej krainie. Główna bohaterka odwiedza między innymi bagna, nawiedzone cmentarze czy uliczki spustoszonych przez nieumarłych wiosek. Akcja równolegle obserwowana jest na obu ekranikach konsoli, a wiele akcji wykonuje się z użyciem ekranu dotykowego. Na uwagę zasługują zarówno zabawne animacje przeciwników, jak i efektowne eksplozje, towarzyszące kolejnym atakom ze strony Czerwonego Kapturka.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Zombie BBQ

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.