Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka WWII Tank Commander (PC)

Tank Killer PC

WWII Tank Commander

Tank Killer to wyprodukowana przez studio Sylum Entertainment zręcznościowa symulacja czołgu z okresu II wojny światowej.

Zręcznościowe

PC Windows
Okładka WWII Tank Commander (PC)

wydawca: Merscom

wydawca PL: OniGames

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14kwietnia2005

14kwietnia2005

pudełko PL

WWII Tank Commander jest czysto zręcznościowym symulatorem czołgu, osadzonym w realiach największego konfliktu zbrojnego ubiegłego wieku, II Wojny Światowej. Omawiana gra powstała w studiu Sylum Entertainment, znanym ze stworzenia kilku tytułów łowieckich (m.in. seria Deer Hunter) oraz gry Police Tactical Training.

Gracz obejmuje dowództwo nad najpopularniejszym pojazdem opancerzonym aliantów II Wojny Światowej, czołgiem „M4 Sherman”. Będąc jednym z ważniejszych ogniw Czwartej Dywizji Pancernej słynnego generała Pattona, użytkownik odwiedza najważniejsze fronty II Wojny Światowej. Ląduje na plaży w Utah, odcina wojska wroga na półwyspie Brittany, zmiata siły niemieckie w Moselle, przychodzi z odsieczą 101 Powietrznej Dywizji w Bastogne, przekracza Ren oraz goni Nazistów w Czechosłowacji. Sama akcja ma czysto zręcznościowy charakter, wobec czego nie ma tu mowy o dużym realizmie. WWII Tank Commander bynajmniej nie jest rasowym symulatorem, jednakże należy w tym miejscu wyraźnie zaznaczyć, że wszelkie bronie i pojazdy odwzorowane zostały zgodnie z rzeczywistością.

Poszczególne misje i zadania zostały należycie zróżnicowane. Gracz musi tu zarówno eskortować alianckie konwoje, jak również ratować i odbijać zakładników. Słowem, w ponad trzydziestu misjach głównym zadaniem dla grającego jest wyzwolenie świata spod nazistowskiego panowania.

Godnym podkreślenia elementem niewątpliwie jest oprawa wizualna. Bliskie rzeczywistości faszystowskie działa i czołgi prezentują się bardzo okazale. Nie bez znaczenia jest również sugestywne opracowanie dźwiękowe, które nadaje całości odpowiedniego, wyrazistego klimatu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 166 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Tank Killer

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
WWII Tank Commander zoptymizowany pod kątem działania na procesorach Athlon 64

wiadomość18 marca 2005

Przedstawiciele firmy Sylum Entertainmentm odpowiedzialni za tworzenie zręcznościowego symulatora czołgu, WWII Tank Commander, nie bez dumy poinformowali, iż proces developingu gry odbywał się na platformach wyposażonych w 64 bitowe procesory AMD Athlon 64 i na taki właśnie sprzęt zoptymizowano działanie produktu. Dzięki temu posunięciu, jak twierdzi prezes firmy, David Schulman, udało się ...

Gratka dla miłośników generała Pattona i gry WWII Tank Commander

wiadomość10 grudnia 2004

„WWII Tank Commander” to zapowiadana na luty 2005 symulacja czołgu „M4 Sherman”, w której gracz jako dowódca Czwartej Dywizji Pancernej, otrzyma 30 misji, podczas których weźmie udział w znanych z podręczników do historii wydarzeniach z II wojny światowej (m.in. plaża w Utah, półwysep Brittany). Właśnie poinformowano, iż gra będzie zawierać specjalny bonus nawiązujący do jej tematyki.