Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Wspinaczka

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce wspinaczka ułożone według popularności.

PC
PC Windows9
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 41
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft XBOX ONE
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS1
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
Akcji1 Zręcznościowe2
Bijatyki
RPG
Strategiczne1 Przygodowe1 Sportowe2
Wyścigi
Symulacje2
Logiczne
Towarzyskie
MMO
Climber: Sky is the Limit
Climber: Sky is the Limit

Akcji 2021

Climber: Sky is the Limit to przygodowa gra akcji z elementami symulacyjnymi i survivalowymi, w której wcielamy się w himalaistę zdobywającego zimą najwyższe szczyty świata. Zajmujemy się nie tylko mozolną wspinaczką, lecz także planowaniem całej wyprawy. Musimy więc dbać o sponsorów i przygotować żywność oraz sprzęt, a kiedy już trafimy do base campu – spakować plecak w taki sposób, by zawsze mieć przy sobie rzeczy niezbędne do przetrwania na ośmiotysięczniku.

PC

Getting over it with Bennett Foddy
Getting over it with Bennett Foddy

Zręcznościowe 6 grudnia 2017

Getting over it with Bennett Foddy to stworzona przez tytułowego Bennetta Foddy'ego gra zręcznościowa, w której zadaniem gracza jest wspinanie się po stromym zboczu z wykorzystaniem… młota i dużego garnka. Gra charakteryzuje się wysokim poziomem trudności i nawiązuje do wydanego w 2002 roku Sexy Hiking.

PCiOS

The Climb
The Climb

Zręcznościowe 28 kwietnia 2016

Poświęcona sportom ekstremalnym gra zręcznościowa, opracowana z myślą o zestawach rzeczywistości rozszerzonej przez niemieckie studio Crytek, znane przede wszystkim za sprawą bestsellerowej serii Crysis. W grze The Climb wcielamy się w postać miłośnika wspinaczki wysokogórskiej, który przemierza świat w poszukiwaniu najbardziej stromych i niebezpiecznych klifów, po których można wspiąć się bez żadnego zabezpieczenia. Rozgrywka ukazana została z perspektywy pierwszoosobowej i sprowadza się do precyzyjnego kontrolowania ruchów naszej postaci, celem umiejętnego chwytania się wystających krawędzi oraz wykonywania ryzykownych skoków z jednego miejsca w drugie. Całość odznacza się niezwykle atrakcyjną oprawą graficzną i współpracuje zarówno z padami do konsoli Xbox One, jak i kontrolerem Oculus Touch.

PC

Everest
Everest

Sportowe 8 grudnia 1999

Gra o tematyce sportów ekstremalnych, będąca symulatorem wspinaczki wysokogórskiej, wyprodukowana przez AKA Studios. Ta unikalna produkcja daje nam możliwość odbycia przygody życia, czyli wyprawy z drużyną śmiałków na sam szczyt Mount Everest. Oprócz samej wspinaczki i przechodzenia przez przeszkody, czekają na nas zadania związane z dbaniem o zdrowie towarzyszy. Tytuł zasługuje na uwagę ze względu na rzadką tematykę.

PC

Far Peak
Far Peak

Przygodowe 2020

Polska gra przygodowa z elementami strategii oraz survivalu. Gracze poznają historię grupy himalaistów, którzy muszą zmierzyć się z niebezpieczeństwami czyhającymi w trakcie wspinaczki na najwyższe góry świata.

PC

Everest (2004)
Everest (2004)

Strategiczne 5 marca 2004

Everest to gra pretendująca do miana strategii rozgrywanej w czasie rzeczywistym, która podejmuje temat wspinaczki wysokogórskiej.Gracz staje w niej przed możliwością zdobycia siedmiu najwyższych szczytów Ziemi.

PC

Mountain Climbing Simulator
Mountain Climbing Simulator

Symulacje prace wstrzymane

Produkcja z pogranicza zręcznościówki i symulacji traktująca o wspinaczce górskiej. Tytuł oddaje do naszej dyspozycji rozległą mapę pełną szczytów do zdobycia. Bawić się można zarówno w ramach gry dowolnej, jak i w trybie Challenge, gdzie autorzy stawiają nam wyzwania o zróżnicowanym poziomie trudności. Całość okraszono wysokiej jakości grafiką.

PC

EVEREST VR
EVEREST VR

Symulacje 2 sierpnia 2016

Przygotowana z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej gra symulacyjna, pozwalająca na odbycie emocjonującej wyprawy na szczyt najwyższej góry świata. Produkcja powstała we współpracy islandzkiego Sólfar Studios z ekipą RVX, odpowiedzialną m.in. za efekty specjalne w filmie Everest Baltasara Kormákura i przy wsparciu finansowym wielu skandynawskich instytucji. W grze EVEREST VR możemy doświadczyć uroków słynnego ośmiotysięcznika podczas wyprawy, podzielonej na pięć etapów, takich jak przygotowanie ekspedycji, przejście przez lodospad Khumbu, noc w obozie przejściowym, wejście na Hillary Step i wreszcie zdobycie samego szczytu Mount Everestu. Szczególny nacisk położono na wyważenie proporcji między elementami czysto symulacyjnymi, a przystępną formą rozgrywki, aby była ona atrakcyjna dla szerokiego grona odbiorców. Oprawa graficzna gry stworzona została za pomocą techniki dwuobrazowej fotogrametrii, przy wykorzystaniu fotografii wykonanych na potrzeby filmu Everest.

PCPS4

Extreme Rock Climbing
Extreme Rock Climbing

Sportowe 2 października 1999

Sygnowana logiem producenta żywności dla sportowców gra zręcznościowo-symulacyjna, stworzona przez studio Creative Carnage. Gracze mogą spróbować swoich sił we wspinaczce skałkowej, co wymaga nie tylko zręczności, ale także odpowiedniej kondycji i gruntownego przemyślenia trasy.

PC