Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Wspinaczka

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce wspinaczka ułożone według popularności.

PC
PC Windows10
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 41
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS1
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Akcji1 Zręcznościowe3
Bijatyki
RPG
Strategiczne1 Przygodowe1 Sportowe2
Wyścigi
Symulacje2
Logiczne
Towarzyskie
The Climb 2
The Climb 2

Zręcznościowe 4 marca 2021

Kontynuacja zręcznościowego symulatora wspinaczki VR od twórców serii Crysis. Tym razem studio Crytek pozwala nam pokonywać ekstremalne trasy nie tylko w górach i jaskiniach, ale też po ścianach wieżowców.

PC

Getting over it with Bennett Foddy
Getting over it with Bennett Foddy

Zręcznościowe 6 grudnia 2017

Getting over it with Bennett Foddy to stworzona przez tytułowego Bennetta Foddy'ego gra zręcznościowa, w której zadaniem gracza jest wspinanie się po stromym zboczu z wykorzystaniem… młota i dużego garnka. Gra charakteryzuje się wysokim poziomem trudności i nawiązuje do wydanego w 2002 roku Sexy Hiking.

PCiOS

The Climb
The Climb

Zręcznościowe 28 kwietnia 2016

Poświęcona sportom ekstremalnym gra zręcznościowa, opracowana z myślą o zestawach rzeczywistości rozszerzonej przez niemieckie studio Crytek, znane przede wszystkim za sprawą bestsellerowej serii Crysis. W grze The Climb wcielamy się w postać miłośnika wspinaczki wysokogórskiej, który przemierza świat w poszukiwaniu najbardziej stromych i niebezpiecznych klifów, po których można wspiąć się bez żadnego zabezpieczenia.

PC

Climber: Sky is the Limit
Climber: Sky is the Limit

Akcji maj 2021

Climber: Sky is the Limit to przygodowa gra akcji z elementami symulacyjnymi i survivalowymi, w której wcielamy się w himalaistę zdobywającego zimą najwyższe szczyty świata. Zajmujemy się nie tylko mozolną wspinaczką, lecz także planowaniem całej wyprawy. Musimy więc dbać o sponsorów i przygotować żywność oraz sprzęt, a kiedy już trafimy do base campu – spakować plecak w taki sposób, by zawsze mieć przy sobie rzeczy niezbędne do przetrwania na ośmiotysięczniku.

PC

Everest
Everest

Sportowe 8 grudnia 1999

Gra o tematyce sportów ekstremalnych, będąca symulatorem wspinaczki wysokogórskiej, wyprodukowana przez AKA Studios. Ta unikalna produkcja daje nam możliwość odbycia przygody życia, czyli wyprawy z drużyną śmiałków na sam szczyt Mount Everest. Oprócz samej wspinaczki i przechodzenia przez przeszkody, czekają na nas zadania związane z dbaniem o zdrowie towarzyszy. Tytuł zasługuje na uwagę ze względu na rzadką tematykę.

PC

Mountain Climbing Simulator
Mountain Climbing Simulator

Symulacje prace wstrzymane

Produkcja z pogranicza zręcznościówki i symulacji traktująca o wspinaczce górskiej. Tytuł oddaje do naszej dyspozycji rozległą mapę pełną szczytów do zdobycia. Bawić się można zarówno w ramach gry dowolnej, jak i w trybie Challenge, gdzie autorzy stawiają nam wyzwania o zróżnicowanym poziomie trudności. Całość okraszono wysokiej jakości grafiką.

PC

EVEREST VR
EVEREST VR

Symulacje 2 sierpnia 2016

Przygotowana z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej gra symulacyjna, pozwalająca na odbycie emocjonującej wyprawy na szczyt najwyższej góry świata. Produkcja powstała we współpracy islandzkiego Sólfar Studios z ekipą RVX, odpowiedzialną m.in. za efekty specjalne w filmie Everest Baltasara Kormákura i przy wsparciu finansowym wielu skandynawskich instytucji.

PCPS4

Far Peak
Far Peak

Przygodowe 2022

Polska gra przygodowa z elementami strategii oraz survivalu. Gracze poznają historię grupy himalaistów, którzy muszą zmierzyć się z niebezpieczeństwami czyhającymi w trakcie wspinaczki na najwyższe góry świata.

PC

Everest (2004)
Everest (2004)

Strategiczne 5 marca 2004

Everest to gra pretendująca do miana strategii rozgrywanej w czasie rzeczywistym, która podejmuje temat wspinaczki wysokogórskiej.Gracz staje w niej przed możliwością zdobycia siedmiu najwyższych szczytów Ziemi.

PC

Extreme Rock Climbing
Extreme Rock Climbing

Sportowe 2 października 1999

Sygnowana logiem producenta żywności dla sportowców gra zręcznościowo-symulacyjna, stworzona przez studio Creative Carnage. Gracze mogą spróbować swoich sił we wspinaczce skałkowej, co wymaga nie tylko zręczności, ale także odpowiedniej kondycji i gruntownego przemyślenia trasy.

PC