Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Everest (2004) (PC)

Everest (2004) PC

Everest to gra pretendująca do miana strategii rozgrywanej w czasie rzeczywistym, która podejmuje temat wspinaczki wysokogórskiej.Gracz staje w niej przed możliwością zdobycia siedmiu najwyższych szczytów Ziemi.

Strategiczne | RTS | sporty zimowe | wspinaczka

PC Windows
Okładka Everest (2004) (PC)

producent: Zono

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5marca2004

Everest to gra pretendująca do miana strategii rozgrywanej w czasie rzeczywistym, która podejmuje temat wspinaczki wysokogórskiej (tytuł może być trochę mylący, jako że w 2000 ukazał się podobny produkt, w dodatku noszący tą samą nazwę). Gracz staje w niej przed możliwością zdobycia siedmiu najwyższych szczytów Ziemi.

Nasza ekipa, może składać się z maksymalnie dziewięciu himalaistów. Wszyscy zostali opisani za pomocą kilku współczynnik, które determinują ich umiejętności w radzeniu sobie w trudnym terenie. Znajdziemy wśród nich tradycyjne cechy, jak siła, wytrzymałość, zręczność, czy doświadczenie, ale także aspekty typowe dla zmagań wysokogórskich, czyli zdolność do aklimatyzacji i parametry wspinania się po kilku podłożach. Dodatkowym wskaźnikiem jest poziom zmęczenia – jak nietrudno się domyślić, przekroczony, oddziałuje w istotny sposób na nasze górskie wyczyny. Po prawej stronie ekranu, autorzy umieścili prowizoryczny schemat naszych postępów w ujarzmianiu góry. Po drodze na szczyt, niezbędne będzie zatrzymanie się w specjalnie przygotowanych obozach, w których zregenerujemy nadwątlone siły himalaistów i uzupełnimy prowiant. Jedzenie i zapas tlenu są bowiem elementami niezbędnymi do długiej wspinaczki i w przypadku ich braku, cała wyprawa zakończy się niepowodzeniem. Oczywiście, gracz dostanie do swojej dyspozycji profesjonalny i nowoczesny sprzęt, bez którego zaliczenie nawet najmniejszego odcinka, byłoby niemożliwe. Gra przewiduje ponadto szereg atrakcji, utrudniających wspinaczkę: losowo generowane mgły, zamarzające w szybkim tempie deszcze, zawieje i zamiecie śnieżne, a także spadające odłamki skał.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Gry podobne do Everest (2004)

Wymagania wiekowe Everest (2004)

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Everest (2004)

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Procesor Pentium II 400 Mhz, 64MB RAM, karta grafiki 16MB, 450MB HDD