Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Extreme Rock Climbing (PC)
OkładkaExtreme Rock Climbing (PC)

Extreme Rock Climbing PC

Sygnowana logiem producenta żywności dla sportowców gra zręcznościowo-symulacyjna, stworzona przez studio Creative Carnage. Gracze mogą spróbować swoich sił we wspinaczce skałkowej, co wymaga nie tylko zręczności, ale także odpowiedniej kondycji i gruntownego przemyślenia trasy.

Sportowe | wspinaczka

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Extreme Rock Climbing Premiera PC

2października1999

producent: Head Games Publishing wydawca: Activision Blizzard Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Extreme Rock Climbing

Symulator skoków bungee

Extreme Rock Climbing to kolejna, po Extreme Paintbrawl, odsłona serii Extreme Sports, rozwijanej przez studio deweloperskie Creative Carnage przy współpracy z wydawnictwem Head Games. Patronem gry została popularna marka produktów żywnościowych dla sportowców – Power Bar.

Gracze mają okazję spróbować swoich sił w wirtualnej wspinaczce skałkowej. Zabawa rozpoczyna się od wyboru jednego z dostępnych wspinaczy i szczytu, który będzie celem wyprawy. Twórcy zadbali, by skałki różniły się nie tylko wysokością, ale także stopniem trudności. Gra oferuje cztery tryby: practice (trening), free climb (swobodna wspinaczka), capture (próba sprawnościowa) oraz solo climb (wspinaczka na wybraną skałę).

Rozgrywka łączy elementy zręcznościowe i symulacyjne. Kontrolując poczynania postaci, gracz musi zaplanować oraz wykonać kolejne ruchy w drodze na szczyt. Wymaga to wskazania odpowiedniego miejsca zaczepienia i określenia siły chwytu. Zarówno zbyt powolna wspinaczka, jak i popełniane błędy redukują zdrowie wirtualnego sportowca. Jednak siły witalne może on odzyskać dzięki konsumpcji batoników Power Bar.

Oprawa audiowizualna Extreme Rock Climbing wyraźnie wskazuje na niskobudżetowy charakter produkcji. Trójwymiarowa grafika zastosowana w grze cechuje się niewielkim stopniem uszczegółowienia, a animacje ruchu postaci pozostawiają sporo do życzenia.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Extreme Rock Climbing: Odpowiednia dla każdego wieku.

Extreme Rock Climbing Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 233 Mhz
  • 32 MB RAM