Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4PS5
Okładka Worms Rumble (PC)

Worms Rumble

Worms Rumble to wieloosobowy arena shooter, w którym sterując dżdżownicą, bierzemy udział w strzelaninie na śmierć i życie przeciwko 32 graczom, wykorzystując kultowy dla serii arsenał broni. Za grę odpowiada Team 17.

Akcji | platformówki | humorystyczne | sieciowe | multiplayer | funkcje cross-platform | 2.5D | kooperacja | side-scroll | strzelanki | Battle Royale | Find Your Next Game

Okładka Worms Rumble (PC)

producent: Team17

wydawca: Team17

Strona oficjalna

data premiery gry:

gru2020

PC PS4 PS5

Worms Rumble to tytuł łączący klasyczną konwencję typową dla serii Worms z nastawieniem na potyczki wieloosobowe odbywające się w czasie rzeczywistym, oferujący 32-osobowy tryb battle royale, deathmatch i inne. Za tytuł odpowiada Team17 Digital, tworzące poprzednie odsłony części i znany jest z wydawania takich tytułów jak Overcooked czy Neon Abyss.

Mechanika

Worms Rumble to walki robaków znane z poprzednich odsłon, ale rozgrywające się w czasie rzeczywistym, przez co zabawa jest znacznie bardziej śmiercionośna i dynamiczna. Robaki mają do dyspozycji arsenał typowy dla serii, jak bazooka, uzi, shotgun czy granat wyśpiewujący przed wybuchem “Hallelujah”. Sprawne posługiwanie się bronią i znajomość trajektorii pocisków to klucz do sukcesu w walkach rozgrywających się w humorystycznych lokacjach, pełnych platform, tuneli, przejść i specyficznych elementów, mogących zostać wykorzystanych zarówno na naszą korzyść, jak i niekorzyść.

Gra oferuje kilka trybów rozgrywki, takich jak battle royale dla 32 zawodników czy deathmatch, przy czym udział w potyczkach przeciwko innym graczom możemy brać w pojedynkę, jak i w kilkuosobowej drużynie. Oprócz tego znajdziemy tu specjalne wydarzenia – zarówno sezonowe, jak i dzienne – za ukończenie których czekają nas nagrody oraz dodatkowe punkty doświadczenia. Te, wraz z walutą w grze pozwalają nam zakupić akcesoria, nakrycia głowy i inne przedmioty pozwalające wyróżnić naszą dżdżownicę wśród tłumu innych podobnych jej, ubierając jej czapkę kucharską, strój jednorożca czy stylowe okulary, ale i zmienić skórkę broni oraz emotki, wśród których znajdziemy zabawne tańce i nie tylko.

Kwestie techniczne

Worms Rumble to trójwymiarowa produkcja, w której sterując dżdżownicą widzianą z perspektywy trzeciej osoby, poruszamy się po kolorowych mapach bogatych szczegóły.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: max 32  

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Worms Rumble

Wymagania wiekowe Worms Rumble

12+

Worms Rumble na pierwszym gameplayu
Worms Rumble na pierwszym gameplayu

wiadomość16 lipca 2020

Serwis IGN opublikował gameplay z gry Worms Rumble. Materiał prezentuje 11 minut rozgrywki z wersji beta strzelanki z kultowymi robakami.

Worms Rumble – nowa odsłona serii to battle royale i brak tur
Worms Rumble – nowa odsłona serii to battle royale i brak tur

wiadomość2 lipca 2020

Zapowiedziano Worms Rumble. Fani cyklu muszą przygotować się na duży szok. Gra porzuci turowy system walki i zaoferuje m.in. tryb battle royale. Dostępna też będzie opcja cross-play, pozwalająca na wspólną zabawę graczom pecetowym i posiadaczom PlayStation 4 oraz PS5.

„Worms, w jakie jeszcze nie graliście” - Team17 teasuje nową grę z serii
„Worms, w jakie jeszcze nie graliście” - Team17 teasuje nową grę z serii

wiadomość9 marca 2020

Studio Team17 opublikowało teaser trailer nowej odsłony serii Worms. Brytyjski zespół obiecał też rychłe ujawnienie pierwszych informacji na temat gry.

PC
PS4
PS5