Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka World of Mixed Martial Arts 4 (PC)
OkładkaWorld of Mixed Martial Arts 4 (PC)

World of Mixed Martial Arts 4 PC

Czwarta odsłona serii menadżerskiej studia Grey Dog, pozwalająca sprawdzić się w roli profesjonalnego promotora walk MMA. Celem zabawy jest zarobienie jak największej fortuny na intratnych kontraktach z najlepszymi zawodnikami i organizacji widowiskowych turniejów.

Sportowe | manager | MMA

Kolekcja gier
Obserwuj grę

World of Mixed Martial Arts 4 Premiera PC

9grudnia2014

producent: Grey Dog Software wydawca: Grey Dog Software Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

World of Mixed Martial Arts 4 jest kolejną odsłoną rozwijanej od 2007 roku serii menadżerskiej, w której możemy spróbować swoich sił w roli promotora walk MMA. Twórcą serii jest studio Grey Dog Software, mające na swoim koncie także bliźniacze serie gier, poświęcone wrestlingowi oraz koszykówce.

Formuła rozgrywki kręci się wokół szalenie popularnej dyscypliny, jaką są „mieszane sztuki walki” (ang. Mixed Martial Arts). Zadaniem gracza jako profesjonalnego promotora jest podpisywanie intratnych kontraktów z najlepszymi zawodnikami i organizacja turniejów w taki sposób, aby zarobić na ich promocji jak najwięcej pieniędzy. To jednak nie wszystko, gdyż, jak w każdej dyscyplinie sportu, musimy dbać również o to, by nasi zawodnicy byli właściwie wynagradzani i mieli odpowiednie warunki do treningu, co przełoży się na ich zadowolenie oraz wysoką formę.

Podobnie jak w innych grach menadżerskich, rozgrywka opiera się w głównej mierze na sporej ilości statystyk, rankingów i analiz, dzięki którym możemy podejmować trafne decyzje. Nie zapomniano także o rozbudowanej sieci scoutingowej, pozwalającej na wyławianie najbardziej utalentowanych zawodników z całego świata i werbowanie ich do swojego teamu. Mimo że warstwa wizualna jest w grze studia Grey Dog tylko uzupełnieniem naszej działalności menadżerskiej, twórcy stworzyli całkiem realistyczny silnik przedstawiający przebieg poszczególnych walk, który prezentuje się zdecydowanie najlepiej spośród wszystkich odsłon cyklu.

World of Mixed Martial Arts 4 bazuje na lekko zmodyfikowanym silniku trzeciej części serii, jednak nie obyło się bez sporej liczby nowości. Wśród najważniejszych wymienić należy możliwość jednoczesnej zabawy nawet 8 graczy, kontrolujących organizacje MMA z całego świata. Zoptymalizowano także pracę bazy danych, która działa teraz znacznie szybciej nawet przy bardzo dużym świecie gry. Wisienkę na torcie stanowi funkcjonalny edytor, pozwalający graczom nie tylko na modyfikację parametrów poszczególnych zawodników, ale także zmianę niemal każdego z elementów gry.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: gorące krzesło   Liczba graczy: 1 - 8  

Wymagania wiekowe World of Mixed Martial Arts 4: Odpowiednia dla każdego wieku.